logo
Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Salı -------- KAPALI
Çarşamba - Pazar ---- 13:00 - 20:00

+90216 550 9272

+90553 370 4415

Top
 

SİZDEN GELENLER

Benim için muhteşem bir deneyimdi. Yıllardır içimde tuttuğum ama farkında olmadığım negatif enerji alanları bir bir ortaya çıktı.

Ben kolay kolay ağlayan bir yapıda değildim. Ya da ağlamamayı tercih ediyordum ya da her neyse. 52 yaşımdayım. Sağlıklı, huzurlu, başarılı, maddi – manevi paylaşımlı bir yaşamım oldu, kariyer sahibi de oldum, para da hayatım da hep varoldu, insanlarda hayatımda bol bol varoldu. Ancak hep çok çalıştım. Bilinçli olarak gezmek, eğlenmek, dinlenmek, tatile gitmek, araba almak, ev almak gibi planlarım olmadı. Bunların hepsi akışın içinde bir şekilde oldu. Hayatımın son 14 yılında eşimin ailesindeki hastalıklarla yakından ilgilendim. (Down Sendromlu (ve kanser) kaynım, Koah, Alzheimer ve diğer rahatsızlıkları olan Kayınpederim, ve 91 yaşındaki Kayınvalidem. Kayınvalidem kendi işini kendi hallediyordu, belirgin bir rahatsızlığı yoktu.)

İsmail Bülbül Hocam’ın Bilinçaltı Terapisine katıldığımda gördümki içimde ne kadar çok çözülmesi gereken negatif enerji alanları varmış. Bu terapinin en güzel yanı hiç bir şekilde hiç kimseyle özelinizi paylaşmadan gerçekleşiyor olması. Zaten yıllar içerisinde kendi üretmiş olduğum negatif enerji alanlarını yine kendime çözdürüyor. Bilinçaltımdaki buz dağı erimeye başlıyor ve gerçek gücüm ortaya çıkıyor. Yolumu tıkayan önümdeki dağı bana erittiriyor. Hem de aynı anda başka arkadaşlarla birlikte olması da güzel. Ağlamak ne kadar güzel bir şeymiş. Ne kadar çok ağlamaya ihtiyacım varmış, bol bol ağladım, şükürler olsun. 1. Gün akşam otele döndüğümüzde uzun zamandan sonra ilk defa öyle güzel, öyle huzurlu, öyle tatlı uyku uyumuştum ki. Çok şükür. 2. Gün seansında da çok güzel arındım. Öyle hafifledim, öyle hafifledim ki bu duyguyu yaşayan bilir.

O kişileri affedince ben onlara değiştiğim için onların da bana davranışları değişti.Herşeyin olması gerektiği için olduğunu, yaşadıklarımın beni bu olgunluğa eriştirdiğini fark ettim.
NİLgün demirel Reiki ile ilk tanışmam bundan 3-4 sene öncesinde birarkadaşımın bana birkaç kez reiki vermesiyle oldu. İlk başlarda çok bir şey anlamamıştım ve Reikinin ne olduğunu bilmiyordum. Sonrasında arkadaşım bana uzaktan şifa çalışması yaptı ve ben bunu yoğun bir şekilde hissettim. Kendisini hemen arayıp bana şu saatte reiki gönderdin mi dediğim de kendisinden evet cevabı aldım. Bu bana oldukça ilginç geldi ve Reiki nedir diye bir merak uyandırdı. Bu konuda öncelikle bana reiki veren arkadaşıma sorular sorup bilgi aldım, internetten araştırdım biraz bilgi sahibi oldum. Ancak o dönem de çok yoğun ve stresli bir iş hayatının içinde olduğumdan bir süre sonra Reiki aklımdan çıktı. Yaklaşık bir yıl sonra hayatımın çok sıkıntılı bir döneminde kendimi çok kötü hissettiğim bir anda kendime çıkış yolu ararken aklıma Reiki geldi ve kendimi İsmail Hocamınkarşısında Reiki 1. Aşamasına insiye olurken buldum. Demek ki benim için doğru zaman gelmişti ve bu yolculuğa başlamış oldum.. Şükürler olsun ki iyi ki Reikiye insiye olmuşum. İki sene önce başladığım bu değişim süreci, benim fiziksel ve duygusal açıdan gelişmeme çok yardımcı oldu. Öncelikle en büyük faydası dünyaya pozitif bakmamı sağladı. Çok kolay sinirlenen birisiyken artık hemen hemen hiç sinirlenmiyorum olaylara hep iyi tarafından bakıyorum. Hatta bazı arkadaşlarım bana sana ne oldu kanatsız bir melek gibisin diyorlar J Ayrıca her yıl yoğun olarak grip, nezle olurdum reikiyebaşladığımdan beri hiç hastalanmadım. Bu da bağışıklık sistemimin de güçlendiğinin belirttisi. En büyük değişiklik ise şükür etmeyi, egoyu yok etmemiz gerektiğini öğrendim ve hiçlik duygusunu tanıdım. Bu konuda emeği geçen Sevgili Hocam İsmail Bülbül’e, Perihan Aydın’a ve yolu sevgiden geçen tüm Reiki Okulu ailesine çok teşekkür ediyorum. Herkesin ışığı artarak daim olsun. Sevgiyle.

Nisan 2012 de Anjiyo için gittiğim hastahanede 2 kez kalp krizi geçirip 2 kez kalbim durmuş doktorlar acil ameliyata almışlar. 2 damarım değişmiş 3 kapakçık ve kalp yetmezliği problemlerine kalbim çok yorulduğu için bakamamışlar.Yavaş yavaş toparlanmaya başladım ama bir türlü hayata bağlanamıyordum.Hayatla bağım bir kez kopmuştu artık yaşam benim için anlamını yitirmişti.Yaşamak istemiyordum.Agrasif ,mutsuz bir insan olmuştum.İntiharı düşünüyordum.Eylül ayında yeğenimin ısrarı ile katıldığım facebook ta torunumun resimlerine bakmak için bilgisayarın başına geçtim duvarımda bir seminer daveti gördüm reiki ile dünyanız değişsin diyordu.Neydi bu reiki 3 ay süren bir araştırma dönemi başladı,bu arada birde gizli şeker çıkmıştı bende ve troid.Aralık ayında Reiki Okulu nun sitesinde hocamızın resmini gördüm ışık saçıyor sanki diye düşündüm ve sitedeki bütün yazılanları okudum.Kararımı vermiştim.telefon açtım randevu aldım ve gittim.Perihan Hanım karşıladı beni ve az sonra İsmail Bülbül Hocam ile karşılıklı oturuyorduk.İki gözüm iki çeşme neden orada olduğumu anlattım ve hastalıklarımı sıraladım.Hocam öncelikle benim ne kadar değerli olduğumu uzun uzun anlattı ve bilinçaltı temizliği ile başlayalım dedi o gün ilk bilinçaltı temizliği ile başladık Ocak ayında Reiki 1 e uyumlandım oradan çıktığımda hayal kırıklığı içindeydim bir değişiklik hissetmiyordum eve gittim oğlum evdeydi anne yüzün aydınlanmış dedi şu anda 3 A yım.REİKİ bende çok yavaş ilerledi hayata bağlandım kendime şifacı oldum ve çok şükür şifa isteyenlere kanal oldum ve oluyorum.Reiki ve İsmail Hocamın telkinleri ile hayata yeniden bağlandım yavaş yavaş değiştim.Çok şükür kendimle barıştım ve kendime değer vermeyi sevmeyi öğrendim..troid in bir türü Graves hastalığım tamamen şifalandı ve nodüllerim de artık yok şeker ise 90 95 civarı şükürler olsun.

Artık organlarımı kaybetmeye başlamıştım., hem de hormonal bölge organlarımı…………..“ n’oluyor bana” derken bir de işsizlik; benim gibi güçlü birisi için bu yaşananlar ne ki , üzerine bir de otuz senelik hayat arkadaşımın aldatmacaları, vs. Tükenmiştim ve tek kaçış yolu intahardı. İşte cehennem bu olsa gerek diye intahar planları yaparken REİKİ ile tanıştım. Ahaahahaaa yaradanın şakası gibiydi herşey. Toparlanmaya başladığımı düşünürken eksik REİKİ uyumlama sonucu tüm dengelerim bozuldu. “İntaharı bile beceremedim. Onursuzum” diye ortalıklarda dolaşırken; ……Perihan Hanımla tanışmaca ardından tabiki de İsmail Hocamla çalışmalar sonucunda tekrar dengeye kavuştum. Ben’i, BEN’ le buluşturunca yaşamın ne kadar değerli olduğunu anladım. Bir takım organlarımı kaybetmiştim ama hayatta kalmayı, sevgi ile barışmayı ve kendimi sevmeyi başardım. Yaşadığım herşeyden ders çıkarttım ve kabullendim. Çok güzel ve sevdiğim bir işim var. Kariyer bile yaptım . Aynı zamanda Reiki Master Teacher olarak yoluma devam ederken ardımdan gelenlere destek olmaya çalışıyorum.Reiki ile tanışmayı nasip eden YÜCE YARADANA, İSMAİL BÜLBÜL Hocama ve sevgili PERİHAN AYDIN Hocama kocaman teşekkürler Sevgide kal, yaşamda kal, AN’ da kal……

Yıllardır ruh ve insanın hakkında bilgi edinmeye çalışmaktaydım. Bu çalışmalarda Beki Erikli’nin Meleklerle Yaşamak seminerine katıldıktan sonra daha fazla bilgiye ihtiyacım olduğunu düşündüm. Bu karar sonrası yaptığım araştırmalarda ve kardeşimin yönlendirmesi ile Reiki ile tanıştım ve yine kardeşimin yönlendirmesi ile İsmail Hoca’mız ile tanışarak ilk çalışmalara ve ilk inisiyasyona katıldım. Bu ilk inisiyasyon sonrası, farkındalıklarımı kontrol etmeye başladım. O günden bu güne olan değişiklikler çok fazla ve anlaşılmayacak kadar yavaş ve kesinlikle olumlu yönde değişmiş. Şimdi dışarı çıktığımda tanıdığım tanımadığım kişilerle konuşmaya başladığımıda daima güler yüzle karşılaşıyorum. Onlarla konuşmaya başladığımda daima iyi düşüncelerle dolu olarak diyaloglar kuruyorum. Hiçbir zaman olumsuz yaklaşımda bulunmuyorum ve aklımdan uzak tutuyorum. Egolarımı daima uzak tutuyorum ve her zaman güler yüzlü olmaya gayret ediyorum. Günlük Reiki enerji çalışmalarımı kesinlikle aksatmamaya dikkat ediyorum. Çünkü bunun benim enerji sıçramalarıma yardımcı olacağından, egolarımı uzak tutacağından emin olarak çalışıyorum. Bunlar dışında daima yeni bilgiler edinmek için çevreme dikkatle bakıyor ve eleyerek, seçerek kitap ve yazı arıyorum. Edindiğim bilgilerin sadece bana ait olmadığı fikrine inandığım için mümkün olduğu kadar edindiğim bu bilgileri paylaşmaya gayret ediyorum. Kendi enerjimi çevremdekilerle de paylaşmak konusunda da hiçbir zaman cimri ve ketum davranmıyorum ve olumlu sonuçları gördükçe mutlu olyorum. Hepinize en içten sevgilerimle. Işığınızın bol olması dileklerimle.

Gün geçtikçe Reiki’nin ne olup ne olmadığı konusunda daha fazla bilgi sahibi olmaya başlıyorum. Artık, enerjimi daha rahat transfer edeceğim konusunda bilgim oluyor. Ancak, hangi durumda nasıl ve ne şekilde verebileceğimi bilemiyorum. Bunun için de acele etmiyorum. Nasılsa enerjimi verebiliyorum. O zaman doğru yere gideceğini de biliyorum demektir. Enerjim var ve bunu verebiliyorsam uzaktan da verebildiğimi de biliyorsam bu konuda sıkıntım yok ve yalnızca daha çok çalışmam ve konsantre olmayı öğrenmem gerekmektedir. Bana yol gösteren bir çok yardımcım olduğunu düşünmekteyim. Dünyadaki en büyük yardımcım ve yol göstericim İsmail Hocamdır. Kendisine teşekkürlerimi sunarım. Yaptığım her çalışmada, daima niyet ederek başlamam bana ayrıca güçle geri dönmektedir.

Benim Reiki ile tanışmam bilgi olarak yılını hatırlamıyorum ama çok oldu. Mikao Usui’nin reiki yöntemini anlatan Şifaya Giden İki Yol diye bir kitabı Arkadaşım Ayşe Özkaya ile birlikte aldık ve okuduk. Ayşe kendisi deneyimler yapıyordu ve başarılı da oluyordu. Bense uzun zaman sadece bilgi olarak biliyordum ve Güvenilir bir Üstat bulmak için araştırma yapıyordum. 2008 yılında Tanrı’nın Doğum Günü adlı kitabı okuyup Reiki ile ilgili bölümü Kur’an Ayetleriyle açıklaması arayışıma hız verdi. Internet yardımıyla birini buldum ve insiye oldum. Fakat içime sinmeyen birşeyler vardı. Daha sonra İsmail hoca’nın Öğrencisi arkadaşım Beser Koç Konak’tan yeniden insiye aldım ve çalışmalarıma devam etmekteyim. Sevgiyle.

Ben reiki ile yıllar önce ablam vasıtasıyla tanışmıştım..kendisi o zamanlar zor günler geçiriyordu ve panik atak hastasıydı..çevresinin tavsiyesiyle gitmişti reiki kursuna mam o zamanlar sadece vücuttan ağrıları çıkarmak gibi lanse edilmişti…yıllar sonra ben depresyonda ve arayış içindeydim..internette olumlama sayfalarına rastladım ve daha çok araştırmaya yöneldim ve tesadüfen yine internette ismail bülbül hocamla yapılan bir röportajı okudum ve ilgimi çekti..reiki dvd sini aradım ama bulamadım mersinde..sonra tesadüfen geçen yıl biliçaltı terapisi düzenlediğini gördüm ve içimden ahh ben de katılabilsem keşke diye geçirdim..meğerse abimin de hocasıymış..abimle bu konular üzerinde daha çnce konuşmuştuk ve abim benden habersiz bu organizasyonda ban yer ayıtmış..çok mutlu oldum tabii ve geçen yıl mart ayında maçkadaki terapiye kaltıldım ve akabinde reiki1 uyumlaması aldım :)))))

Ben muazzam Reiki yolculuğuna fiziksel bir rahatsızlığı, hastalığı vs. iyileştirmek sebebiyle başlamamıştım. Benim kendimi bildim bileli varoluş sorunlarım, içsel bir yüküm, bitmek bilmez “tuhaf” bir arayış ve sorularım vardı.

Bardağı taşıran son damlada dualite içindeki didişmelerim, kendi kendiyle konuşan zihnim, incelmiş egom, iyice devleşmiş gölgelerim, öfke, inançsızlık, atalet, kırgınlık, değersizlik, güvensizlik, korku vs. gibi tüm negatiflerle ikiye parçalandım ve bir süreliğine –iyi ki- karanlık bir kıyamete gömülerek, tamamen kayboldum ve kaybettim. 2012 yılında özene bezene yarattığım karanlık kıyametimin tam ortasından bir deli cesaretiyle kafamı doğrultup “mucizevi” biçimde Reikiyle tanıştığımda/tanıştırıldığımda aradığımın o olduğunu bir şekilde biliyordum. Bilinçaltı terapiler, Reiki 1, can öğretmenim İsmail Hocam ve sevgili Perihan’ın da rehberliğinde her şey yerli yerine oturmaya başladı, yarattığımız muhteşem sistem ve parazitlerden dolayı görmem mümkün olmayanları görmeye, değişim için güç bulmaya, varolduğunu hissedebileceğim en aydınlık, en huzurlu, en sevgi, inanç ve heyecan dolu varoluşa, fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal tüm alanları kapsayan debdebeli bir yolculuğa çıkmaya başladım. İlerleyen seviyelerde hayatımın tüm veçheleri hayalini bile kuramadığım biçimde değişmeye, her gün hayranlıkla yeniden öğrenmeye, ilerlemeye ve öğretmeye başladım. Reiki; benim için bir yeniden doğum, bir milat, aşkın varlığın potansiyelini gerçekleştirmesi için kendine ve varoluşa verebileceği en güzel hediyelerden biri, hepimizin içinde tezahür ve tekamül eden BİR ve BÜTÜN olanın ışığıdır. Beni bu eşsiz yola ve kendime taşıyan her parçamı ve herkesi şükranla kucaklıyorum.

Merhaba! Nerden başlasam nasıl anlatsam..Hayatımın en zor döneminde İsmail hocam ve reikiokulu ile tanıştım. Umudumun tükendiği bir zamanda İsmail hocam bana ve aileme ışık oldu, nur oldu, doğru yolu bulmamı sağlayan öğretmenim oldu.
Yeniden doğmamı sağlayan ikinci bir babam oldu. Reiki ile tanıştıktan sonra korkularım, tereddütlerim yok oldu sanki ikinci bir hayata başladım. Hayat yine aynı şekilde devam ediyor ama artık ben farklı bir pencereden bakıyorum.

Hayatıma giren olumlu, olumsuz tüm olaylara, kişilere ve anlara teşekkür ediyorum. İsmail hocama beni reiki ile tanıştırıp yeniden doğmama vesile olduğu için, bana değeri biçilemez bir hediye verdiği için gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki master’ım olmuşsunuz hocam. Reiki okulu ailesi ve Perihan hanım hepinize sonsuz sevgilerimi gönderiyorum.

Merhaba, Uzun yıllar bankada çalışmaktan en sonunda ellerim isyan etmişti..Bir sürü tedavi sürecinden geçmeme rağmen hala iyileşemiyor, iyileşemedikçe gerginliğim ve mutsuzluğum artıyordu. Zaten son zamanlarda içimden güçlü bir ses bana değiş Eda, her şey sende bitiyor, sen değişmedikçe fikirlerin de sen de değişmeyeceksin diyordu. İsmail hocam ile tanışmam tam da bu dönemlere denk geldi. Önce 3 bölüm halinde yapılan geçmiş yaşam şifası ve ardından aldığım reiki 1 sayesinde çok geçmeden kendimdeki değişikliği fark ettim. Sağlığım gün geçtikçe iyiye gidiyor ve hayata karşı daha sakin ve hoşgörü ile yaklaşıyordum. Zaten İsmail hocamın bir gülüşü, içten kucaklaması insanı ister istemez mutlu ediyor. Her şey için çok ama çok teşekkürler hocam 🙂 Ayrıca yanında çalışan Perihan hanıma da samimiyeti ve sıcaklığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın..

Reiki de inisiye olmak için hocamıza gittim, içimdeki acaba nasıl birisi, nasıl olacak derken ilkönce bir sohbet ardından ritual şakraların düzene girmesi ve sonrası: İnisiye olduktan sonra kendime reiki vermeye başladım. Beni fiziksel olarak şifalandıran o kendi enerjimi ne şekilde uygulamam gerektiğini öğrendim

Bendeki eksik kalmış yarım kalmış olan anlatılması güç ama uyguladıkca hissetmeye başladığım sezgiler ön plana çıktı. İçimde olupta bir türlü başlayamadığım ama yıllarca düşünüp durduğum yurt dışında ve yurt içinde güven duyabileceğim bir aynamı aradım. Çünkü reiki benim için bir inanç dır; bir sevgi dir; bir mutluluk dur; bir şifa kaynağı dır. Bu yolda benimle veya benim onunla bu uzun bir yolu yürüyebilecek biri gerekiyordu…

İşte bunu hocamda buldum. İlkönce bir gün daha sonra dört gün derken, kendilerinden almış olduğum ışık, enerji, güven, samimiyet ve paylaşım
Bana bu yolda ki partner seçimimi çok doğru bir şekilde yaptığımı kanıtladı.
Daha ilk günlerden itibaren farkındalık oluştu. Ne yaptıysam farkında olarak yapmaya başladım. Hoşgörülü ve güler yüzlü oldum. Yaşadıklarımı kabul ettim. Olanları affettim. Evrendeki canlıları sevmeye başladım. Bazan gittiğim yerlerde bana: sana ne oldu böyle!!

Bulunduğun yerde ışık saçıyorsun’ diyenler olmaya başladı. Böylelikle oldukca pozitif bir olgu ve güzel bir duygu yaşamaya başladım. Meditasyonumu daha disiplinli yapmaktayım. Yaparken hissediyorum, aanı yaşıyorum. Özümü buldum.

Bana reiki de evrensel sevgi, şifa ve inanç yolumda , bana ayna olabileceğine inandığım sevgili ismail bülbül hocamı tanıdığım için memnunum..
Saygılarımla

Sevgili hocam, sizinle biraraya geldiğim 2010 yılı hayatımdaki köklü farkındalıkları yaşadığım, tanıdığım ve kendimin farkına vardığım yıl olarak kalacak hafızamda. Hayatın akışına kaptırıp giderken sizinle buluşmamız suyun yönünü düzeltti. Meğer suyu ters yonde akıtıyormuşum, zorlayarak, ısrarederek, üzülerek, ama şimdi nereye ve neden akması gerektiğinin farkındayım artık, nasıl varlık olduğumun farkındayım artık, Yüce Allahin nurunun farkındayım artık.

Size ilk geldiğimizde reiki sonrası öncelikle farkındalıkların artacak dediğinizde işin aslıni tam anlayamamıştım. Zamanla yaşadım,yaşadıkça da anladım. Evet, 2010 yılı benim için çok problemli giderken, siz hayatıma girdikten ve sizden öğrendiklerimi yaşamaya başladıktan sonra kendimi keşfe başladım. Bu keşif keyifli bir sekilde ağır ağır devam ediyor, üstelikte yılın ilk yarısındaki problemlerim değişmedi, ama ben farklılaştım. Farkına vardım, ben kimim neyim ne istiyorum neler yapabilirim, ne kadar gücüm var diye keşfe başladım. Hayatımın hiç bir döneminde bu yaşıma kadar aynaya bakıp da sen kimsin, nesin, ne istiyorsun sorularını sormamıştım. Kendimi tanımıyordum, çünkü sadece savaşıyordum hayatla!!! Artık savaşmıyorum. Hayatı kontrol ediyorum!! Hayatı yönetiyorum!! Artık hayat beni yönetemiyor. İzin vermiyorum, vermeyeceğim de. 2010 yılı çok problemliymis gibi başlasa da, Rabbim büyük bir hediye gönderdi sizinle buluşturdu şükürler olsun. Hayatımın dönüm, anlayış, bakış, görüş, düşünce, farkındalıkların tamamı sizin vesilenizle anlam değiştirdi, anlam yüklendi. İyiki varsınız sevgili hocam, üstadım. Sizi çok seviyor ve 2011 yılının hepimize harika gelecegini çok iyi biliyorum. Saglık, huzur, mutluluk, nur dolu bir yıl diliyorum. Her sey gönüllerimizce olsun..

İsmail hocamın ne kadar enerji dolu hatta bu enerjinin de tamamının ne kadar pozitif şekilde olduğunu duymuş, ve kendisiini görünceye kadar da hep aklımda resmini çizmiştim. Evet aşırı enerji doluydu ve de gerçekten pozitif bi enerjisi vardı. İnsanların hatta hepimiz elektrik aldım almadım dediğimiz konu da tam bu olsa gerek. İsmail hocam iyiki bu kadar iyi kalpli ve bu kadar pozitifsiniz. Hele de bu elektirik akımı ismail hocanın çevresinde olanları da içine almış merkezine gittiğim zaman kapıyı açan. Şirin mi şirin bir çift göz yumuşacık bir el. Onlara uyan mistik güzel bir koku ve de pozitif ışık dolu bir mekan. İşte aradığım yerdeyim. Aslında bu reiki olayına geçen yıl gitme kararı vermiştim. Fakat benim rahatsızlıklarımdan dolayı bir türlü gidememiş hatta bir ehil hoca da bulamamıştım. Ee kısmet ismail hocamın kalbinde ellerindeymiş meğer.

Evet uzun süredir yani 6 yı ldır ciddi bir omurilik hastasıydım bel ve boyun fıtıklarım peş peşe ameliyatlar. En sonuncusu beni derinnnn yaralayan bana aşırı acılar çektiren hatta eşimi ve ablamı bile panik atak yapan bunalıma sokan bir ameliyattı acı doluydu iyileşme sürecindeyim şu an ameliyat olalı 1 yılı geçti fakat ağrılarım geçmedi hayat kalitem düşük zor yürüyen çabuk yorulan hastalığımdan ve ilaçlarımdan kaynaklanan çok fazla kilo problemmimi uğraşlaıma rağmen ideal kiloma ulaşamamam benim için işkenceydi. Bu durumlar beni hem karamsar hem de negatifliğe itiyor,çevremdede sıkıntı yaratıyordu elbette insanlar benim ağrımın olmasına üzülüyor yürüme zorluğuma acı çekişime katlanamıyordu. Hele de kiloluyum psikolojisinden çıkamayışıma ve bunu dert edinişime evet sıkıntı çünkü rahatsızlığım için çok zayıf olmalıyım. İnşallah olacak. ismail hocamdan ilk aldığım reiki 1 le birlikte herşey değişti. Bilinçaltı kodlamasıyla geçmişin acı dolu izleri ve geleceğin endişeleri tamamen beynimdeki tv den karıncalaştı ve geçti. Evet, izledim sonra karıncalaştı ve tekarar izleyemedim. eEvet evet gerçek en çok burada şaşırdım başlıklar aklımdaydı fakat görüntü yoktu. Muhteşemdi…

Sonra 21 günlük süreç başladı evde 21 gün boyunca reiki 1 el hareketleri yapıp kuşlar gibi olmak muhteşemdi. Bişeylere üzülmak sıkıntı yaratmak artık yoktu en güzeli ve ben hastalığımı her geçen gün unutuyordum evet ağrı çEkiyorum fakat yokmuş gibi davranmak elimde oluyor benim yaşam kalitemi bozmuyorum bi şeylere üşenmiyorum. En güzeli şişmanlığıma gülebiliyorum ve kendimi dünyanın en güzel kadını en zengin insanı (maddi -manevi) vede en mutlu kişisi olarak görüyorum evde, ismail hocamın söylediği gibi telkinlerimle konuşarak ve kendimi telkinleyerek geziyorum. Kısacası dünyaya bakışım değişti. 21 gün sonra sevgili hocamın yumuşacık sesini ve sıcacık güler yüzünü görme heyecanıyla merkezine gittim bize yeni yapmamız gereken rei ki 2 öncesi el hareketlerini ve çakra dengeleme hareketlerini gösterdi. Eve döndük ve başladık gün geçirmeden hergün bunları yapıp bu reikinin ne denli mucizEvi bişey olduğunu görüp rahatlamanın kuş gibi hafif olmanın keyfini yaşıyorum. Her şey daha güzel. Ben artık negatif kelimesini bile unuttum her şey pozitif ve herşey iyi. İyi iyiye gebe. İSMAİL HOCAM iyi ki varsın iyiki bana nasip oldu sizlerle tanışmak. Sonsuz teşekkürler. Daha çok yollarınıza geleceğim daha yolun başındayım ve daha nurlu yüzünüzü görmeyi diliyorum. Allah size ömür ve şifa versin insanlar da sizinle muhakkak tanışma şerefine nail olsun.

Sevgili İsmail Bülbül Hocam, Sizler ile temasa geçmeden önce fiziksel ve ruhsal açıdan zaman zaman çalkalanmalar yaşamaktaydım.Reiki okuluna geldikten sizler ve ekibiniz ile tanıştıktan sonra ilk etapta çok ciddi pozitif enerji aldım, Sizin Reiki uygulamanız sonrasında kendimde olan enerji gücünü hissetmeye başladım,sonraları ise bu enerji gücünü kullanmaya başlayarak,gerek fiziksel gerekse ruhsal anlamda oldukça rahatladım, Şunu belirtmeliyimki, çok yoğun bir iş temposunda çalışan bir insanım,aynı yoğunluğum devam etmektedir,ancak arada ki fark bugün gözardı edilemeyecek derecede pozitif yöndedir.

İnsan hayattaki, sorumluluklar,problemler,sıkıntı ve stresler içerisinde koşuşutururken,hayatın ipini kendi elinde zannederek yön verme çabası içerisinde mücadele ediyor, Sizlerden enerji aldıktan ve çakralarım açılıp dengelendikten sonra,öncelikle hayatın farkındalığına vardığıma inanıyorum, Farkındakılarım öncde kendimde sonrasında da iş hayatımda pozitif gelişmelere neden olmaya devam ediyor,
Kısacası; Enerji sistemiyle çalışan dünyamızdaki biz varlıkların,kendi enerji sistemimizin dengelenmesiyle,hayat çok daha kolay,endişesiz ve çok pozitif oluyor,ilgili herkese tavsiye ediyorum. İsmail hocam ve ekibine çok teşekkür ediyorum,sizleri tanımak ve sizlerden istifade etmek harikaydı…

Reiki ile tanışmam eşimin vasıtası ile oldu, yoğun ve stresli bir dönem geçiriyorduk eşim tanışmış olduğu bir arkadaşından reiki yüklemesini duyuyor ve eşim bu bize sunulan bir şans diyordu,ve reikiokulu.com adresinden ismail bülbül hocamızın yazıları ve yorumlarını bana gösterdi ve beraber okumaya başladık. Hemen biz neden reikiden faydalanmıyoruz dedim ve eşime beraber başlayalım dedim,eşim hemen randevu aldı usuireiki1 insiye işleminden sonra ikimizde çok ferah ve rahattık,çok memnun kaldık ve herkesinde reikiden faydalanması gerekiyor.Şu anda daha huzurluyuz,rabbimin nasip ettiği şifadan faydalanıyoruz.tüm herkese reikiyi tavsiye ediyorum ve ismail bülbül hocamıza çok teşekkür ediyorum, vermiş olduğu insiye ile üzerimizdeki yoğun baskı kalktı ve şu anda etkilerini çok güzel bir şekilde alıyoruz. Ayrıca eşime de çok teşekkür ediyorum reiki ile tanışmama vesile oldu.

Bazı anlarda seni karanlıktan çıkaracak bir güce ihtiyaç duyarsın ya öyle bir süreçte tanıştım reikiyle. İsmil Hocam dan değilde başka bir reiki hocamdan insiye olmuştum..Fakat aradan zaman geçtikçe hayatımda bazı tersliklerin oldugunu farkettim.Reiki bir insiye olalı 25 gün olmuştu.Oysaki eksik insiyenin etkileriymiş yaşadığım olumsuz süreç. İsmail Hocam hiçbir ücret talep etmeden bunu belirledi, zamanını ayırdı, bana yardımcı oldu ve tekrar reiki 1 insiyem oldu. İşte ben bundan sonraki hayatımı reiki öncesi ve sonrası olarak tanımlıyorum. Diğer hocalrımın ard niyetli yada bilerek yanlış insiye uyguladıklarını asla söylemek istemiyorum.Fakat ben İsmail Hocam dan da reiki yi alınca aradaki farki anladım,süreç hızlandı ve çok güzel şeyler olmaya başladı hayatımda ve olmaya da devam ediyor.Özellikle bilinçaltı temizliği müthiş bir duygu bilinçaltında seni üzen olayları hatırlamak istesende hatırlayamamak puzzle parçalarını asla bir daha bir araya getirememek çok ama çok güzel.

Perihan hanıma destekleri için sonsuz teşekkürler. İyiki ama iyiki varsınız Hakkınızda söylenecek okadar güzel şeyler varki kelimeler yetmez…..

Herkese sevgilerimle, hepimiz sormuşuzdur şu soruyu kendimize öyle değil mi?derdin nedir gönlüm senin?….ve hani o gönül hep susar,bir türlü cevap vermez..susar çoğu zaman..ağlar zaman zaman..manasızca güler ve hatta ağlar aniden gülmelerin ardından..uyku nedir bilmez hani..veya uyanmaz sabahlara.. yorgundur gönül,ayağa kalkamaz..ya da deli gibi koşar hayata..biryerlere yetişmesi gerekli gibi.. öyle an gelir,şuracığımda bir kuş var sanki pır pır ..uçamıyor,kanat çırptıkça sıkılıyor içim der hani ..birtürlü başaramaz o kuşu azad etmeyi.. gönül hüzüne çok yakışır hani,marifet sanır üzülmeyi,yüzü düşer,derken yüzünde belirginleşir hüznün yolları.. aahhh der şuram ağrıyor,buram sızlıyor,aahh kimse bilmez içimdeki acıyı..sanki şuramdaki sızıyı.. hayat,yaşam,yaşamak,yaşamaya çalışmak..yok arkadaşım beceremiyorum ben bunları.. anlamıyorum insanları..anlayamıyorum.. neden böyledir? nasıl yani? niyedir düzenin bu hali? reva mıdır yani?< br> velhasıl kelam bitmez gönlüne yönelttiği sorular insanın..ve gönül boğulur çırpınmaya başlar bunca sorudan.. ve insan acımasızca sorar ; derdin nedir gönlüm senin? bu sorunun cevabını bilmek isteyen tüm insanlara söyleyecek tek cümlem var.. ismail hocamla tanışın.. şunu diyebilirsiniz..ne yapacak ki?
ne mi yapacak…:)

ÖNCE KALBİNİZİ SICACIK ELLERİYLE SEVECEK AVUÇLARININ İÇİNDE.. VE SONRA KENDİ KALBİNİZİ SİZİN ELLERİNİZE VERECEK.. SİZE ONA DOKUNMAYI ÖĞRETECEK.. VE UNUTTUĞUNUZ O YÜCE DUYGUYU HATIRLATACAK SİZE.. SEVMEYİ..

Reiki ile 2 yıl önce eniştem sayesinde tanışmıştım…Ancak sadece baş ağrısı iç sıkıntısı gibi sorunlarla karşılaştığım zaman eniştem tedavi amaçlı bana uyguluyordu.Ablamın yönlendirmesi ile kendime reiki yapabilme yetisine 2 ay önce İsmail hocam sayesinde kavuştum.Reiki ile ilgili çok okuyup daha fazla araştırma yapmam ve emek sarfetmem gerektiğini biliyorum. Şu kısa dönemde bedenimdeki olumlu değişikliğin ne aşamada olduğunun çok fazla farkında olamasam da ruhumdaki ve hayata bakışımdaki hızlı değişimin oldukça farkındayım.

Hayata ve olaylara sürekli olumsuz tarafından bakan ben, şu sıralar olumlu yönden bakabilmeyi öğreniyorum.Reikinin ve İsmail hocamın yardımıyla ve tabiki de kendi çabamla, pozitif düşünebilmeyi hayatımın bir parçası haline getireceğim.Bu konuda ilk adımı atmama yardımcı olan İsmail hocama ve reiki okuluna teşekkür ediyorum.

Öncelikle herkese merhaba; Aslında yazılıcak o kadar değerli ve çok şey var ki hangisini anlatsam hangisinden başlasam bilemedim.En iyisi kısa şeklini ortaya sunmak…Bu merkeze bir sözde masterdan sonra hakiki masterı ararken buldum.Ve ilki de bulmuşum diyorum şuan da.İçeri girdiğiniz zaman size o sıcacık ve tatlı sevgiyi veren iki gülen gözle perihan abla sizi karşılıyor.:)Sonra sohbetiyle,konuşmasıyla kısacası herşeyiyle içinize o huzuru yayan ismail hocamız karşılıyor…:)Yani o ortama giripde mutsuz ayrılmak bana imkansız geliyor artık:))Geriye dönüp baktığım da aslında ismail hocam sayesinde erken bir yaşta çok güzel bir enerjiyle tanışmışım eğer eski yaşamıma devam ediyor olsaydım herşey çok anlamsızdı ne neşe vardı ne bişey oysa şimdi başıma gelen dertlere bile sevinir oldum çünkü sevinmeyi bana ismail hocam öğretti soruşturmayı ismail hocam öğretti ve ilki de öğretti…Belki de bazılarınız benim yaptığım gibi hoca ararken sizden gelenler bölümünü okuyordur onlara tavsiyem bir arayın konuşun zararlı çıkmazsınız…

Burdan perihan ablama ve ismail hocama tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum…

Özürdilerim, İsmail beyi, çok yakın bir dostumdan rakı masasında dinledim güzel bir yaz gecesi..okadar eğlendim ve güldüm ki. Dostuma,abi nasıl inanıyorsunuz böyle şeylere,bunlar saçma sapan aslı astarı olmayan işler..para tuzağı kuran bu insanlara gitmek,inanmak aptallıktır. Dedim..dostum çırpındıkça beni ikna etmeye,ben yerin dibine batırdım çıkardım..afallattım onu hepten.onu akıllı ve mantıklı düşünmeye davet ettim.onca okumuş psikiyatr doktor
Yıllarca süren tıp eğitimi ni alıp çöpe atalım bu tip adamlar çıksın yardım etsin insanlara öyle mi dedim..bırakın abi bu işleri ,saçma sapan şeyleri aklınıza sokup,ne zaman kaybedin,ne de paranızı kaptırın,yazık valla bunlara inanalara deyip kesin hükmümü verip konuyu kapattırdım..

Aradan 6 yada 7 ay geçti,bir hastalığa yakalandım..en iyi doktorlarla en iyi şartlarda tedavi oldum.doktorlarıma burdan bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.tedavimin devam ettiği bu dönemde bir insanın düşebileceği en büyük acziyete düştüm,bunu bütün hücrelerimde hissettim..içimdeki his,iyileşemeyeceğim,bu acziyetimin devam edeceği hissiydi.karamsarlığım tedavimi engelliyordu..tıp bütün imkanları seferber etmişti,doktorlarım en iyi şekilde tanıyı koydular ve alacağım ilaçlarım belliydi, beklemek ve görmek,sabretmek gerekliydi..yaşadığım travmadan dolayı psikiyatr desteği ile artı ilaçlar kullanmaya başladım.. Buraya kadar herşey akıl ve mantık dahilinde tamamdır.ruhsal dengem açısından ek ilaçlarım var o da tamam..en iyi doktorlar,en iyi ilaçlar bunlar da tamam..öyleyse bu karamsarlığım,kötüye gidişim,tam manasıyla iyileşemiyor olmam,içimdeki acziyet duygusu,yaşama sevincimin geriye birtürlü gelemiyor olması,insanların desteği olmadan yürüyemiyor olmam,yemek dahi yiyemiyor olmam,yani kendi kendime yapacağım hiç bir şeyi bir anda yardımsız yapamaz hale gelmem beni hepten bitirdi.

Ve aylar önce güldüğüm dostum hadi bakalım sen inansan da inanmasan da gidiyoruz sen benim hatrım için gel,itiraz etme ne kaybedersin dedi ve beni koluma girip ismail beye getirdi..öyle perişan bir haldeydim ki düşünmeyi bırakın,yürüyecek halim yoktu,çaresizdim.eşofmanlarımla götürüldüm üstümde para yoktu,dostum da da yoktu okadar ani çıkmıştık ki cüzdan para hazırlık adına hiç birşey düşünememişiz..olacak ya.. İsmail beyi gördüğümde,hayalimde canlandırdığım insanları kandıran gözleriyle fettan saçan adamın yerine yakışıklı,tertemiz yüzlü,konuşurken gözlerine bakan,adam gibi adam derler ya hani öyle biri çıktı geldi..ne yalan söyleyim şaşırdım.gayet bilinçli, bilgili, tecrübeli, yabancı dil bilen, eğitimi tahsili konuya hakimiyeti fevkulade biriyle karşılaştım, bir okadar da babacan, Düştüğüm kuyudan alıp çıkardı beni,inanmadığım adam.. Karamsarlığımı çekip aldı içimden,sen iyileştin.sadece bunu bil,buna inan dedi,güldüğüm adam.. Herşeyin mükemmel işlediğine, hiçbirşeyin kötü gitmediğine beni ikna etti..bunların nasıl olduğunu boşverin.. oraları bana kalsın.. ben oraya giderken de çıkarken de inanmamıştım ona.. Ama hayatın her evresinde dedikleri ve bana öğrettikleri kanalize olmaya başladı,ben red ettikçe üstüme geldi sözleri, Ben hayır dedikçe karşıma çıktı bildikleri, anlattıkları, Öyle bir kanal açtı ki,onun özündeki nefes benim tüm direnişime rağmen akıp geldi bana..bu nasıl bişeydir izah edemem.anlamam da..bu adamın anlattığı öz adını verdiği bir kelime var..işte ne varsa o kelimeden oldu. Gerisini anlamadım gitti.detay girmeyi sevmem,bu yazımı özrüm olarak bilin..bu arada para tuzağı suçlamamdan dolayı içimdeki utanç tarif edilir gibi değil.nedeni bana kalsın.

İyiyim ve iyileştim o kadar hızlı o kadar çabuk geçiyor ki tedavim,bu adam doktorlarımın,psikiyatrımın bana söylemediği bir kelime kullandı..o kullandığı kelimeyi reçeteme ekledim.ve bana hastalığım boyunca en iyi gelen ilaç..beni iyileştiren ilaç..sürekli tekrarlattığı ilaç.. İnsanın özü hasta olmaz.o ilahi iyiliktedir.hastalık senin zannında..onu sök at..kopar ordan..ve tekrar et.
Ben iyiyim. Ben iyiyim. Ben iyiyim.

Çok kıymetli hocam, sizden hep özür dileyeceğim biliyorum ve hep utanacağım..
Ve siz bana alınmayacaksınız..teşekkür ederim yeniden. Ben gerçekten çok iyiyim

Herşey bir anda başladı sanki. Arkadaşlar edinmeye başladım.Güzel dostlukların ardından bildiklerimizi birbirimize aktarmaya başladık. Reiki’de bu aktardığımız bilgilerden sadece birisiydi. Araştırmaya başladık. Araştırmadan 6 ay kadar sonra Kundalinin Reiki ye uyumlandık. Ancak iki master tarafından farklı şekillerde uyumlandık. İlkinde hiçbirşey anlamadık. Kesin bizde bir eksik vardır deyip yola devam ettik. Bu sefer para da verip tekrar kundalini reikiye inisiye olduk.Biraz birşeyler hisseder olduk ancak yeterli gelmedi bize.6 ay kadar kundalini reiki ile çalıştık.iyi kötü şeyler oldu. ama olan yine bize oldu.bir türlü kendimizi toparlayamıyorduk.enerjimizi dengeye girdiremiyorduk. Ne yapalım derken İsmail hocamızla tanıştık. Konuştuk, biz onu sevdik, o da bizi. Bizde olan sorunları anlattık,hocamız bize usui reiki nin gerekliliğini ve önceliğini anlattı.Aklımıza yattı.Peki dedik. Deneyelim.

İnisiye olduk.21 günlük süreci çok rahat geçirdik.Hiçbir sıkıntı olmadı.Farkındalıklarımız o kadar arttı ki,hiç aklımıza gelmeyecek olayları,düşünceleri anlar olduk.21 günden sonra artık reiki’yi başkalarına da verebilecektik.Bu çok harika bir deneyim.ilk başta ailemizden başladık.Onların sıkıntılarına,hastalıklarına bir nebze olsun destek olalım,onları rahatlatalım diye düzenli olarak hem kendimize hemde onlara reiki verdik. Biz hayatımıza Reiki’nin girmesinden dolayı çok mutluyuz.İsmail hocamızı tanıdığımızdan dolayı çok mutluyuz.Herşey için teşekkürler hocam.

ÖNCESİ VE SONRASI DERSEK… Reiki ile tanışmadan önce kendimi epey bir süre hazırladım. Araştırdım, sordum, bilgiler edindim. Ben bir yazarım, bir konu işleyeceksem önce derinlemesine araştırma yaparım ve bu durum benim yaşamımın geneline yayılmıştır.

Fakat ondan çok öncesinde…

Yıllar önce bağlarımızın koptuğu, şu an Ankara’da yaşayan çocukluk arkadaşımla, kız kardeşinin düğünü sırasında bir araya geldik. Kendisi Yoga eğitmeni ve bir Yoga okulu var. Hayatının çouğunu felsefe, son dönemini tasavvufla geçirmiş biri olarak Yoga’ya karşı neden önyargıyla yaklaştığımı bilmiyorum. O ne söylese her tezini çürütmeye çalışan bir antitezle kendi fikrimi savunuyorum. Sonunda dayanamayıp “ne yani, hayatın içinde inişler-çıkışlar var. Benden her daim Polyanna gibi Mutluluk Oyunu oynamamı beklemesin kimse! Ben sinirlenirim, bağırırım, ağlarım, gülerim ve hayatı hep yüksek perdeden yaşamayı sevdim, kimsenin veya hiçbir şeyin bunu aşağı çekmesine izin veremem!” dedim. “Yoga bir yaşam biçimi, bir farkındalık… Senin kişiliğinde değişikliklere neden olmayacak ki, sen yine dilersen bu dediklerini yapabilirsin…” demesi bile ikna edemedi beni.

Bu konuşma sonrasında aklıma bir çentik atıldı ama. Hiç denemediğim bir şeye neden bu kadar tepki verdiğimi sordum kendime. Peki ben ne istiyordum? Neydi bana yakın olan yol?

Ve araştırmalar başladı…

Ruhuma ve kişilğime en uygun yöntemi bulmam gerekiyordu. Bu Yoga olmayabilirdi ama bir şey, başka bir şey… Ne olduğunu henüz bilmediğim bir şey… Başka bir yol vardı, vardı mutlaka…

Kronik mide ağrıları çekiyorum. İlk gençliğimde olan ağrıları uzun yıllar ara ara hissettim. Son üç yıl bedenime yapıştı, mideme tamamen yerleşti ve gitmiyor. Reflü ve gastrit en ufak bir streste bütün bedenimi ele geçiriyor ve hayat ondan sonra benim için cehennem…

Sevdiğim hiçbir yemeği yiyemiyorum. Taze meyve, sebzeye elimi dahi süremiyorum. Herşey midemde bomba etkisi yaratıyor ve işin kötüsü artık ilaç kullanmaktan, çantamda ilaç kutularıyla dolaşmaktan usandım.

Bir de istiyorum ki… Bir şey yapayım, yapayım ama sadece kendime faydam olmasın, başkalarına da yardım edebileyim, birilerini mutlu görebileyim. Bu hayattaki en büyük mutluluk benim için.

Çok klişe bir söylemdir: “Bir gün bir kitap okudum (biriyle tanıştım) hayatım değişti.”

Aslında ben hayatımın değişmesini öyle çok istedim ki, sonunda kendimi İsmail Hocamın karşısında buldum.

Usui Reiki 1 sonrasında tahminlerimin çok çok üzerinde değişimler hasıl oldu. İki büklüm dolaşmama sebep olan mide ağrılarımdan eser kalmamıştı ve yıllarca yiyemediğim ne varsa yiyebiliyordum. Bir Polyanna değildim, olmaya da niyetim yoktu fakat karşılaştığım olaylar karşısında engel olamadığım şekilde tepkilerim değişiyordu. Anlıktı sinirlenmelerim, üzüntülerim. Büyük öfkeler, büyük acılar yoktu… Hayattı bu… Her şey mümkündü ve iyi anların kalıcılığını sağlayabilmemiz için kötü anların akıp gitmesini beklemeliydik. Hayata bakış, insanlara bakış, olaylara bakış… Çok şey değişiyordu. İşte bu noktada farkındalık başlıyordu. Çok şey değişiyordu, küçük mucizeler yaşıyordum. En önemlisi 3 yıldır kabul edilmeyen Sahne Oyunum, bu yıl Tiyatorunun kurulundan geçmişti ve önümüzdeki sezon sahnelenecekti. Bu kadar büyük tesadüf olabilir miydi?

17 yaşında bir kızım var benim. Doğuştan, genetik bir bağırsak rahatsızlığı var. Gittiğimiz diyetisyenler sürekli lifli besinler yemesini söylüyor ama ona sevmediği bir şeyi zorla yediremezsiniz. Ne yaptıysam sağlıklı beslenme alışkanlığını yerleştiremedim kızıma. İlk 21 günlük süreç bitiminde bir gün karşıma aldım ve “gel beni dinle, inan bana fazla vaktini almayacağım” dedim. İki gün sonra karşıma geçmiş “anne sen bana ne yaptın?” diye kendindeki değişimi anlatmaya başladı. Ve o günden sonra daha sağlıklı şeyler yemeye özen gösterir oldu.

Çevremde kim varsa neresi ağrıyorsa sıkmadan, bunaltmadan bende var olan bir şeyi onlarla paylaşamaya çalışıyordum ve bu beni inanılmaz mutlu ediyordu. Bana nasıl inisiye olduğumu, inisiyenin ne demek olduğunu sorduklarında ne diyebilirdim ki: “bazı şeyler gerçekten yaşanır, anlatılmaz…” 🙂

Kuzenim bendeki değişimleri gördükçe hocamla tanışmak istediğini söyledi. Ve bana hayatımda ne gibi değişimler olduğunu sorduğunda ona:

“Huzurlu, sakin, görüş ve bakış açışı daha aydınlık… inisiyede ve sonrasında kişiden kişiye ruhsal değişimler fark gösterebiliyor ama sonuca gelindiğinde sonuç aynı: yeryüzü daha yaşanılası… Sorunlar olabilir fakat bu sorunlara bakışın farklı. Baş edebilir tarafın farklı. Böyle bir deneyimi hiç aksatmadan 10 yıl boyunca terapiste gitsem elde edebilir miydim ya da hayatım bu noktaya varmak için çeşitli araştırmalarla geçti ama daha bu kadar çabalasam Reiki olmadan farkındalığa kavuşabilir miydim? Hayır, hiç sanmıyorum…

Kaybedecek hiçbir şeyin yok, kazanacak çok şeyin var… İnsanlara tepeden bakmıyorsun, kimseyi hakir görmüyorsun ama senin görüş alanına sahip olamadıkları için, hayatı ve olayları senin gibi özümseyemedikleri için bir yerde onlar adına üzüldüğün oluyor. Ve elinden gelse herkesi böylesi bir aydınlanmanın içine çekebilsen, sonradan edindiğimiz, kişiliğimize yapışıp kalmış örümcek ağı zihniyetlerinden kurtarabilsen… ”

Söylenecek çok, çok şey var. Fakat… Kelimelerin yetmediği bir yer burası…

Güleryüzü, samimiyeti ve pozitifliği ile ilk gittiğim günden beri her konuda yardımcı olan Sevgili Perihan Hanım’a buradan bir kez daha pek çok teşekkür ediyorum.

Ve Sevgili Hocam… Benim için çok özelsiniz… Size her daim minnetlerimi sunuyorum…

Sevgi ve Işıkla…

Merhaba .. Söze nereden başlayacağımı bilemiyorum fakat başlamam gerekli.Bu yazıyı okuduğunuzda herkes birşeyler yazıyor doğrumu değilmi bilmiyorum diye Düşünebilirsiniz. Ben de öyle yaptım. Fakat doğru… Evet doğru.İnanın doğru.Sözü kısa kesip hikayemi kısaca anlatayım: Reiki Enerjisi ni 2 yıl önce eşimin arkadaşı bahsetmişti (kendisine çok teşekkür ederim.),ve bende biraz kitaplardan arştırıp bilgi edinmiştim. Annem 2011 yılı Nisan ayında Zonguldak ta grip oldu etkisi çok uzun sürdü. Halsiz, bitkin, takatsizdi ….

Ağustos ayında burun koku alma duyusu değişti. Bütün çevredeki kokuları kötü olarak algılamaya başladı.her koku ona kötü geliyor, Yemek az yiyebiliyor,suyu bile burnunu tıkayarak içiyordu. Annem de Nöroloji,genel cerrahi,beyin ve en son psikiyatri doktorlarına gitti. tomografiler,ultrasonlar çekildi.fakat bir şey bulunamadı.

Bazı psikiyatri doktorlarıda bu hastalığın geçmeyeceğini,buna alışması gerektiğini anneme söylemişti.(Artık annemin halini Sizde bir düşünün.)Annem ilaçlar kullandı, kullandı ve durumu daha kötü oldu taki intihar etme eyleminde bulunabilecek kadar.En son babam beni aradı ve ağlamaklı bir şekilde annemin enson durumunu anlattı.Hemen Zonguldak a gittim ve annemi alıp İstanbul a getirdik.Kardeşimin o hafta neredeyse annemi götürmediği doktor kalmamıştı.Çok üzülüyorduk.Bu arada ben çare olarak Reiki Enerjisini anneme aldımayı düşünüyordum.(Annemi İstanbul a getirmeden bir hafta önce farklı bir yerden Reiki Enerjisi almıştım,Yada aldığımı sanıyordum.)Taki İSMAİL HOCA yı bu yollarda bulana kadar. Nedense bilmiyorum benim Reiki Enerjisi aldığım Hocadan anneme bunu uygulatmak istemedim.ve internette çok araştırdım.ilk aradığım yer Reiki Master Ayşegül ALTINTAŞ tı. Kendisine durumu anlattım.(Teşekkür ve şükranlarımı sunarım) ve bana Hocasının Yani Grand Master İsmail BÜLBÜL ile görüşmemi söyledi.İnternet sitesinden telofonunu bulup Öğrencisi Perihan hanım ile görüştüm.Sabırsızlık ve umut içinde beklerken İsmail Hoca beni aradı.Çok heyecanlıydım.Durumu kendisine anlattım ve bizi davet etti. Oraya gidene kadar içimde hala NE OLACAK sorusu hep vardı.

Annemi babam ile beraber kollarına girerek götürdük.(Umarım sıkılmadınız yazım uzun oldu fakat yazarken bile heyecanlanıyorum) İçeriye girdiğimizde bizi Güleryüzlü kibar bir bayan olan Perihan Hanım karşıladı.Daha sonra İsmail BÜLBÜL Hocamızla tanıştık.O da Perihan Hanım gibi Güleryüzlü ,Mütevazi, pozitif….bir İnsan (İnsana ışık saçıyor derler ya aynen öyle) İlk Terapi yapıldı. Terapi sonrası şaşırmamak mümkün değildi.Eve gittiğimizde annem birşeyler yemeye başladı kötü koku almıyordu. Bizler çok şaşkındık.62 yaşında olan anneme İsmail Hocamız 5 terapi daha uyguladı ve Reiki 1 insiyesi yaptı.Şaşkınlığımı hala anlatamam kelimelere sığmaz.Annem şu anda kokuları normal almaya başladı. Hayatı seviyor,İstediği kadar ayırt etmeden yemek yiyebiliyor.

Kendisinden bende Reiki 1 Enerjisi aldım.Çok mutluyum.Bize anlattıklarıyla aldığım enerjiyle Özümü anladım.Hayatı kavradım.ALLAH ın Takdiri ve İsmail Hocamızın yardımları ile Annem yeniden hayata döndü.Şimdi çok iyi. Eşimi ve çocuklarımıda İsmail Hocama götüreceğim.Çevremdeki insanlarada bunu anlatıyorum.Bende İsmail Hocamın öğrencisi olarak diğer Reiki seviyelerini almak istiyorum.Umarım diğer İnsanlara benim de bir faydam olur.

Güleryüzlülüğü ,Samimiyeti ve yardımları için Perihan Hanım a Çok ama çok Teşekkürler ederim. ALLAH ın kendisine bahşetmiş olduğu bu Mucize enerjiyle Annemi iyileştirdiği,Bizi aydınlattığı için İsmail BÜLBÜL Hocama Saygı , Sevgi ve Şükranlarımı sunuyorum.İsmail Hocamla beni karşılaştırdığı ve Annemi iyleştirdiği için ALLAH a ŞÜKÜR EDİYORUM.

ALLAH tüm insanları İsmail Hoca ve İsmail Hoca gibi İnsanlarla karşılaştırıp kendi Özünü Bulmasını Nasip etsin.

Her hayat, bir yol …Bizler ise Yaratıcı tarafından bu yollarda yürümek üzere görevlendirilmiş seyyah ruhlarız. Her yolun kendine özgü engelleri, dikenleri, zirveleri vardır. Benim de diğer hayatlarda olduğu kadar zorluklarım, almam gereken dersler mevcuttu, düşmem gereken uçurumlar ve çıkacağım nice zirveler mevcut. Ancak işin kötü tarafı daha önce bu uçurumlardan süzülürken, kanatlarımda reikinin olmayışıydı. Şimdi uzun zamandır farkında olmadan çağırdığım bu yol gösterici enerji, kanallarımda özgürce akmakta ve şifa vermektedir. Artık bu yollarda daha güvende, kendinden emin ve dayanıklı olarak gidiyorsam bu, reiki sayesindedir. Beni reiki yoluna çekenlere, doğruyu bulmama yardımcı olanlara, ışığı damarlarıma zerk eden Üstadıma, ve ilgili herkese müteşekkirim..

Merhaba, bundan üç yıl önce reikiyle tanıştım. Hayatımı baştan yaratmaya karar vermiştim. Yani bir kadın düşünün 47 yaşında hasta annesine bakıyor. Şiddet gördüğü bir evlilik geçirmiş yıllar sonra aşık olduğu adamdanda şiddet görmüş ve bir ton borç yüküyle kalakalmış. Bir yandan reikinin iyileştirici gücünü hayatında hissediyor. Ama yeterli değil. Hep eksik kalan birşeyler var. Öyleki suçluluk duygusu o kadar ağır gelmişki gizli şeker hastalığı olarak baş göstermiş vücudunda. Sonra bu böyle olmamalı diyor. İnternetten araştırma yapıyor. Ve ismail hocayla karşılaşıyor. Merak ediyor önce bilinçaltı temizliği için gidiyor.

Ve ismail hocayla konuşmaya başlıyor. Yumuşacık ,insanı saran bir sesi var. Öyle ‘tevekkel’ki etkilenmemek imkansız.konuşmaları içimi titretiyor. O kadar içtenki..bu içtenlik insanın içine işliyor. Sanki unuttuğum tanrının özündeki sevginin etten kemiğe bürünüp karşıma geldiğini hissediyorum..sonrasında ilk aldığımı sandığım reiki inisiyelerinin eksik yapıldığını, bunun tamamlanması gerektiğini öğreniyorum hocamdan..bu boşluk, bu kızgınlık,bu suçluluk,hala hayata karşı bir mücadele verme hali yeniden reikiye inisiye olmamla tamamlanıyor. Öyleki şimdi reikiden sözettiğimde bile, bu yazıyı yazarken dahi ellerimde o enerjinin yoğunluğunu hissedebiliyorum..

Yavaş yavaş içimdeki boşluk doluyor. Hayatıma sevgi doluyor,affetmenin anlamını idrak ediyorum.yavaş yavaş çözüldüğümü hafiflediğimi hissediyorum..hayatımdaki olaylarla yüzleşiyorum..kendimle yüzleşiyorum..karşımdakininde’ben’ olduğunu anlıyorum. ‘İllizyonda’ yaşadığımı fark ediyorum..sorunlar artık sorun olmuyor.. Benim gibi çaresiz olduğunu düşünenler,bence ismail hocamla tanışmalılar.dimensional bir reiki merkezi değil,sevgi merkezi..içeri girdiğnizde perihan hanımın dünyayı saran gülümsemesiyle karşılaşıyorsunuz..

ve biliyormusunuz çalışmanız bittiğinde dönmekde istemorsunuz..keşke hep burda kalsam hissi diğer çalışmaya kadar sizinle yaşıyor.. Kendini eksik hisseden herkesi sevginin bütünlüğünde,ismail hocamın tanrı vergisi yeteneğiyle,iyileştirici gücüyle tanışmaya, ‘tamam’ olmanın güzelliğini tadmalarını diliyorum sevgiler, teşekkürler

Şu anda 3 aydır Reiki 1 e uyumlanmış durumdayım. Kendi içime yapmakta olduğum yolculukta bir durgunluk noktasına gelmiş artık kendi kendime daha fazla ilerleyemeyeceğimi anlamıştım.Bir yol göstericiye ihtiyacım vardı.Bu konu ile ilgilendikçe Reiki ye düşünce olarak yakınlaştım.Hocamı seçmek için araştırma yaptığımda da İsmail Bülbül Hocamı önce internetten yazıları ile sonra da bizzat tanıma şerefine eriştim. İsmail Hocam tanıdığım ilk günden itibaren sıcak ve yakın ilgisini daima gösterdi.Onunla yaptığımız her görüşmeden büyük bir iç huzuru ve aydınlanmış olarak ayrılıyorum.Tüm sorularıma cevap alabiliyorum.Arınma dönemimi huzur içinde geçirdim.Her geçen gün farkındalığım iç huzurum artıyor.Günlük hayatımda pozitif enerjinin benimle ve benim yararıma olduğunu hissettiren güzel deneyimler yaşıyorum.

Hocamın desteğini her an hissederek kendi yolumda ilerlemeye devam ediyorum.Yolumu aydınlattığı ve destek olduğu için sevgili İsmail Hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Herşey gönlünüzce olsun.

Hocamızdan Reiki-1 inisiyesi aldıktan sonra kendime ve çevreme reiki vermeye başladım. Ancak hocamızında dediği gibi insan ilk başta kendini düzeltmeli yoksa diğerlerine nasıl faydası dokunabilir ki prensibine uyarak,bilinç altımda bugüne kadar olan olumsuz düşünceleri,olayları ve benim belirtemediğim her türlü şeyi temizlemek,acısını hafifletmek için,hocamızdan Bilinç Altı Terapisi almaya karar verdim. Hocamızla görüştükten sonra yapalım dedi.Nihayet beklenen gün geldi.Görüşmeye başladım.Bir müddet görüştükten sonra temizleme işlemine başladık.Gerçekten çok güzeldi.Belki ilk başlarda hani herhangi bir değişme olmadı şeklinde yorumlar da yaptım.Ama sonra farkına varmaya başladım.Önceden ismini bile duyduğuma tüylerimin diken diken olduğu kişiler ile şimdi karşılaşıyorum ve hiçbirşey olmamış,sanki ben o kişiyle o olayları yaşamamış gibi yoluma devam edip gidiyorum.Ben herkesin bu terapiyi alması gerektiğine inanıyorum.Hocamıza herşey için yürekten teşekkür ederim.

Reikiyle tanışmam bir mucizeydi,bebeğimi 2 ay önce kaybettiğimde ruhsal bir bozukluk yaşadım ve Allahım beni temizle,arındır yoksa dengemi tamamen kaybedeceğim diyordum.internette gezinirken bir bayan arkadaşla mesajlaşmaya başladık,reiki yüklemesi yaptığını söylemişti bende merak ile bunu sormaya ve araştırmaya başladım,o andan itibaren tamam dedim rabbim bu yolu karşıma çıkardı, tam aradığım ve istediğim bu rabbim diyordum. Reiki hakkında bilgi alabileciğim sayfaları geziyordum ama tam olarak beni tatmin etmedi ve daha detaylı sayfalar bulmaya çalışırken ismail hocamızın sayfası reikiokulu.com karşıma çıktı ve tamam ismail bülbül hocamızdan ders almalıyım dedim,ve çok heyecanlandım hemen ertesi günü randevu almak için aradım ve derslere katılmak istediğimi söyledim.bugün usuireiki1 inisiye başlar başlamaz hemen etkisini hissetmeye başladım ve inisiye işlemi bittiğnde sanki sakinleştirici almış gibi issediyordum,çokkkkk rahatlamış bir vaziyetteydim ve hocama çokkkk çokkk teşekkür ediyorum,üzerimden sanki ağır bir yük kalkmış gibi hissediyorum.

Gittim, gördüm ve denedim ve herkese tavsiye ediyorum insiyede bu kadar olumlu sonuç aldığım için çok memnunum ve inşallah rabbim bizim bu yoldaki seviyeleri başarı ile tamamlamamızı nasip eder.İsmail hocama çok çokk teşekkür ediyorum ve reikiyi herkese tavsiye ediyorum. Rabbim bu ilahi nuru herkese nasip etsin inşallah….

Uzun zamandır araştırdığım Reiki’ye, kim tarafından inisiye edileceğime karar veremediğim için bir türlü başlayamadım. Bu konuda benim için doğru olan hocanın karşıma bir şekilde çıkacağına inanıyordum.

Gerçekten de kısa zaman önce bir şekilde İsmail Hocamla yollarımız kesişti. Kendisini okuyup tanıyınca tamam dedim ve hemen kararımı verdim. Şu anda yolun başında olmama rağmen kendisi her konuda bana çok yardımcı oluyor. Tavsiyeleri herzaman bir anlam ve ağırlık taşıyor benim için. Şu anda içimden gelen ses ,onunla çok uzun seneler güzel şeyler yapacağımı müjdeliyor bana. Senin öğrencin olarak reikiyle tanışmak bana ayrı bir gurur veriyor. Umarım sana layık bir öğrenci olur ve senin yolundan emin adımlarla gideriz Hocam. Değerli emeklerin için teşekkürler.

Hamdolsun O’na ki bizleri İsmail BÜLBÜL hocam ile tanıştırdı. Benim reiki ile tanışmam 2 yıl öncesine dayanıyor. 2 yıl önce uğradıgım psişik saldırılar sonucunda araştırmalarım beni istanbulda bir bayan usui reiki mastera ulaştırdı ama ne yazıkki aldıgım reiki 1 insiyesi malesef beni daha kötü bir duruma soktu. Daha sonra 2 ve 3a insiyelerimle biraz toparlandım fakat hala eksik taşlar oldugunun farkında idik ve ilahi lutuf sonunda geldi yetişti İsmail hocam ile tanışmak nasib oldu. Ve ben bu gün İsmail hocam ile cem oldum tabiri caizse çok güzel bir inisiyasyon deneyimi yaşattı hocam bana kendimi yeniden dogmuş gibi hissediyorum akan enerjinin güzelliğini anlatmak imkansız.. Niyaz ediyorum ki inşaallah rabbim herkese gerçek usui reiki ile ve özellikle İsmail hocam vasıtası ile ulaşmayı nasib eylesin.. Buradan İsmail Hocama tekrar tesekkür ediyorum…

Ben cok uzaklardan Azerbeycan ‘dan yazıyorum. Yaklasık 1,5 yıldır burada eşımle bırlıkte calısıyoruz. Gurbetlık zordur derler ya evet gercekten cok zor ve bız de bu zorluklar karsısında dırenmeye ve yen bır ulkeye yenı bır hayata alısmaya calıstık. Ama ne yalan soyleyeyım ben reıkıyle tanısana kadar bunu yapamamıstım ve caresızlık ıcınde ne yapacagımı dusunuyordum sureklı. Ne olursa olsun burada olmak ıstemıyor sureklı Turkıye’ye gerı donmek ıstıyordum. Bu durum benım 1 yılın sonunda hem fızıksel hem de ruhsal olarak yenık dusmeme sebep olmustu. Sık aralıklarla hasta olmaya baslamıs ve en kotusu de her gecen gun artan mutsuzlugumun altında hem kendım ezılecek gıbı oluyordum hem de bu durum esıme ve evlılıgıme yansımıstı.

Kardeslerım psıkıyatrıste gıdıp ılac kullanmam gerektıgını onerdıler ama ben uzun zaman once Fılız Akın’ın kanserı yenme hıkayesınde adın duydugum ama bu zamana kadar nedense ılgılenmeye fırsatım olmayan REIKI ıle ılgılenıp bu durumumdan kurtulabılecegımı dusundum. Gercekten verdıgım en dogru karar olduguna ınanıyorum ve internette dolasırken tesadufen yazılarını okuyarak buldugum Ismail Bülbül hocama çok çok teşekkur ediyorum. Asırı sinirli olmaya başladığım son donemlerımın gıdıp yerıne daha uysal ve sakın bır ınsanın geldıgını, burası benım memleketım olmasa da buradaki yasama alışabılecegımı ve bunun da benım hayatımı tamamen degıstırebılecegını kesfettım. Baslarda arkadaslarım cok da inanmadıkları bu durumun ıse yaradıgını ıhtıyacları oldugu zaman onlara reıkı vererek tedavı etmeyı basardıgımda daha dıkkate deger buldular. Sımdı ben basladıgım benım ıcın bu gızemlı yolculugu kendı kendımı bulmaya devam etmek adına surdurecegıme emınım.

Sevgılı eşim benı bu yolculugumun basından berı en çok destekleyen insandır. Eşime de Sayın İsmail Bülbül Hocam’a da sonsuz teşekkurler destekleriniz için.

Reiki’yle, hakkında da fazla bilgim olmadan, arkadaşlarım sayesinde tanıdım ve iyi ki de tanımışım diyorum. Reiki 1’e uyumlandıktan sonra hayatım hızla iyileşmeye başladı. Sanki üstümden tonlarca ağırlık kalkmıştı.Reiki 1 dönemi sıkıntılarımdan arınma süreciydi sanki, fizyolojik ve psikolojik sıkıntılarım benden uzaklaştığı gibi karakterimde de bana zarar veren yönlerimi değiştirmeyi öğrendim. Hayata bakış açım yaşadığım problemler yüzünden çok negatifti, küçük bir olay beni altüst edebilirdi şimdiyse duygusal olarak çok güçlüyüm, özgüven doluyum. Bir problemle karşılaştığımda üzülmek ,panik yapmak yerine hemen çözüm yolları üretebiliyorum.

Sonrasında da Reiki 2 ve ardından Reiki 3a uyumlamalarımı aldım. Ve her aşama beni bir öncekinden daha mutlu daha güçlü yaptı. Şimdi geriye baktığımda fark o kadar büyük ki!

Fazlayla da eminimki eğer İsmail hocam olmasaydı bu kadar gelişim kaydedemezdim Hocamın desteğini ilk günden itibaren hep gördüm hala da görüyorum. Reiki inisiyelerimin yanında bana ekstra terapilerle, derslerle hep yardımcı oldu. O dersler olmasa kendi başıma bu kadar yolu, kısa zamanda asla katedemeyecektim.

Reiki’nin mi hocamın mı bende emeği daha çoktur seçim yapamıyorum. Hem Reiki’nin dolayısı ile de hocamın hayatımda olması yaşamımdaki en büyük en güzel hediye, ikisine de sonsuz teşekkürler..

Merhabalar, Reiki öğrenmeye karar verdiğim zaman, reiki’yi bana öğretebilecek master/teacher aramaya başladım.Yaptığım araştırmalar neticesinde İsmail Hocam’ın benim için en doğru öğretmen olduğuna karar verdim. Şuan reiki 2.derece öğrencisiyim.İsmail Hocam’la ve reiki’yle tanıştığım günden bu güne kadar hayatımda çok güzel değişiklikler oldu.Bu süre zarfında Hocam bana çok destek oldu.Gerek reiki ile ilgili aklıma bir şey takıldığında gerekse hayatım ile ilgili bir cevap aradığımda Hocam hep bir baba şevkatiyle sorularımı yanıtları ve beni telkin etti.

Hocamın üzerimdeki emeği çok büyüktür.Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sevgili hocam, Sizin için yazılacak çok şey var ama kısıtlı alanda çok azını ifade edebilirim..Siz her şeyden önce, insanı insan olduğu için sevdiğinizden sevgilerin ve övgülerin en güzelini hak ediyorsunuz. Öncelikle şunu söylemeliyim, değer yargılarımızı altüst ettiniz. Büyük üstadlar sırça köşklerde yaşardı bizim bildiğimiz. Örneğin ilkokul öğretmenimize “Günaydın hocam” dememiz yada ödevimizi yapmamız ondan bir gülümseme koparmamıza yeterli olamazdı bir türlü. Artık biz de onun adına şiirler yazarak ailemizi devreye sokup hediyeler aldırtarak bir “aferin” i dolayısıyla yapmacık da olsa sevgiyi hak edebilirdik ancak. Üniversitedeki profesörlerin en görünen özellikleri de derslere dahi girmeye tenezzül etmemeleri, girdiklerinde de öğrencileri yeteneksizlik ve tembellikle suçlamalarıydı. Bizim için, ulaşılamayan ve çatık kaşlı olan “Büyük insan”nın tanımıydı.

Gördük ki sadece okullarda değil Spiritüel yolda da bu tarz öğretmenler varmış, ilgisiz ve mesafeli.. Bilgisizliğini ve yanlışlarını mesafeli duruşuyla saklamaya çalışan! Sizinle geç de olsa tanıştığıma o kadar mutluyum ki, belki de sizi tanımadan önceki Reiki aldığım kişiler böyle olmasa sizin farklılığınızı ve gerçekten ne kadar değerli bir insan olduğunuzu asla anlamayacaktım. İlginiz, şefkatiniz insanı şaşırtıyor başta, dedim ya biz böyle alışmadık. Oysa şifa bulmaya gelmişken, mistik yolda ilerlemeye çalışırken, ne kadar da ihtiyacımız var buna…Bunun yanında dinlemeye doyamadığım anlatımlarınızla, ben soracağım soruları önceden hazırlamışken, sizin ben daha ağzımı açmadan çoktan onlara cevap verdiğinizi görüyorum. Bu kadar yıldır Reiki ile iç içeyim, buna rağmen sizden yepyeni, harika bilgiler ediniyorum. Öylesine doyuyor, öylesine gelişiyorum ki sizinle.

Muhteşem enerjinizle, üstün bilginizle ve yüreğinizdeki sevginizle siz o ” Büyük Üstad” etiketini fazlasıyla hak ediyor, içini fazlasıyla dolduruyorsunuz. Sizin ışığınız her yere yayılmalı , size ihtiyacı olan çok insan var. İyi ki varsınız hocam, iyi ki varsınız..

Adların bazen çok önemi olmadığını düşünürüm hayatta, adına Reiki dediğimiz bu enerjinin bireyde yarattığı farkındalık ve bilinç düzeyini daha ileri basamaklara taşımadaki rolünü seyreyledikçe, ne kadar çok şey bilmediğimin idrakına mutlulukla varıyorum. Kendi hayatımda ve enteresanı çevremde yaşanılan değişiklikleri keyifle ve büyük bir dikkatle izliyorum. Herkesin bilinçli olarak deneyimlemesi gereken bir yolculuk olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyorum. Usui 1 ve Usui 2 inisiyelerini başka bir masterdan aldıktan sonra, bilmek ve anlamak ihtiyacımın yarattığı yardım çığlıklarımı bırakıverdim kendimden… kimse duymak istemedi… ama İsmail Bey duydu… durdu, döndü ve baktı. Gülümseyip elini uzattı. Benim için bu bile yeterliyken, kendisi uyumlamamı da yaparak içinde bulunduğum karmaşalardan uzaklaşmamda çok yardımcı oldu. Halen kendisine bir sürü sorular sormamı gülümseyerek karşılayan bu güzel yüreğe, sevgilerimi sunuyorum.

Enerjilerin hangi yürekten ve hangi bilinçten geçerek sizlere ulaştığına dikkatlice bakmanızı tavsiye ediyorum… ben kendi adıma baktım ve farkı deneyimledim… işte o yüzden; hala burda duruyorum, İsmail abi’nin yanında…

Hep güzel kalmanız dileği ile…

İsmail Hocamla tanışmam yaşamımda önemli bir dönüm noktası olmuştur. Hocamla tanışmadan önce bunalımlarına yenik düşmüş biriydim. Duygusal olarak sıkıntı içindeydim ve bir türlü çıkış yolu bulamıyordum. Var olan duygusal bunalımım geçmişteki duygusal bunalımlarımı da su yüzüne çıkarmıştı. Reiki uygulayıcısı olarak yapmam gerekenleri bilsem de bir türlü hayata geçiremiyordum ya da çabalarım kısa süreli oluyordu. İsmail hocamın uyguladığı bilinçaltı terapisi ve daha sonra gerçekleştirdiği 3b inisiyesi etkisini kısa sürede gösterdi. Daha huzurlu ve kendisiyle barışık bir insan olmaya başladım. Hayatımı düzene sokmaya yönelik olarak Hocamın verdiği tüm bilgiler benim için çok faydalı oldu. En önemlisi işimde tekrar çalışmalarıma geri döndüm. Daha önce ne yapacağım diye kara kara düşünürken, şimdi hayat birçok olumlu olayları arka arkaya bana sunuyor. Gün ve gün önemli aşamalar kaydediyorum. Artık tek yapmam gereken hayatımın bu olumlu akışına kendimi bırakmak.

İsmail Hocama cana yakınlığı ve eğitici sohpetleri için tekrar çok teşekkür ediyorum.

Hayatımın cok zor bir döneminde tanıstım reiki ve İsmail Hocam’ la , artık kronik hale gelen depresyonumu aldım gittim İsmail hocama . Ben iflah olmam dediğim bir anda. Herşeyi olumsuz düşünüyordum.Gelecek korkularım vardı. Aldıgım Usui reiki 1 ve bilinçaltı terapilerinden sonra kendimde inanılmaz bir huzur ve mutluluk hissettim. Sanki yasadıgım olumsuzluklar sökülüp atılmıstı.Bu benim için cok önemliydi. Çünkü hayatınızda göreceğiniz en karamsar en olumsuz insanlardan biriydim. Şimdi umut doluyum güçlüyüm.Benim için inanılmaz bir deneyim oldu. Allahıma şükürler olsun kahkaha atabiliyorum. Farkındalığım arttı ,olayları daha farklı yorumluyorum artık.Cok teşekkür ederim hocam beni cok değiştirdiniz. Şimdi artık yaşıyacağım güzellikleri düşünüyorum…..

Merhaba, Ben Sebile Güneş, 33 yaşındayım Gıda mühendisiyim, özel bir şirkette üst düzey yöneticiyim.

İsmail Bülbül ile tanışmam, 2 yıldır sahip olduğum ve 2 yıldır da tedavi olduğum bir hastalığımdan artık kurtulmak istememle başladı. Bu hastalığım bir profesör doktor olan nöroloji uzmanı tarafından teşhisi konulmuştu. Teşhis konulmadan önce aşırı baş ağrılarımla başladı rahatsızlığım, ağrılarım dayanılmaz oluyor, çoğu zaman baş ağrısından dolayı kusmaya başlıyor soluğu eşimle acillerde alıyorduk. Bu baş ağrılarımın, gittiğim her doktor tarafından nedeni bulunamadı ve migren olarak adlandırıldı. Migren tedavisi görmeye başladım fakat bu tedavi beni daha iyi yapacağı yerde daha da kötüleştirdi, ruh halimi daha da depresif bir duruma soktu . Ortada hiçbir sebep yokken işyerimden istifa ettim ve eşimden boşanmak istediğimi söyledim. Bunun için de evimi terk ettim, çocuklarımı bile görmek istememeye başladım. Bu durumun sonucunda eşimle aramda hiçbir problem olmadığı için eşim, bir evlilik danışmanına gitmemizi önerdi öncelikle, daha sonra ailem, baş ağrımın bu depresif durumda etkisi olabileceğini söyleyerek bir nöroloji uzmanına gitmemi istediler hatta benim isteğim dışında beni zorla götürdüler.

Gittiğim doktor bir profesördü ve benim beyin EEG ‘mi çekti, sonuç ise çok korkunçtu, beyin hücrelerimde normal olarak bir insanda bulunan elektriğin 3 katı olarak elektrik yüklü olduğunu söyledi ve bunun tıp dünyasındaki adının epilepsi ( Sara başlangıcı ) hastalığı olduğundan bahsetti ve bu elektrik yükü benim beynimin düşünce şeklini değiştirdiğini sorun olmayan şeyleri bile sorun etmeme, geceleri uyuyamamama hatta kendimi bilmez bir şekilde hareket edip ( beyin kontrolümün bende olmadığından bahsetti ) nöbetler geçireceğimi söyledi, söylediği tüm şeyler bende zaten vardı ve bu semptomların iş hayatındaki çok stresli ortamdan kaynaklandığını, sebebinin tamamen bu olduğunu söyledi ve tedaviye başladık.

Tedavide kullandığım ilaçlar çocuk dozu olmasına rağmen bana o kadar ağır geldiler ki, yataktan kalkamaz oldum, fakat zaman geçtikçe ben bu ilaçlara karşı bağışıklık kazanmaya başladım ve ilacın dozu her muayeneye gittiğimde doktor tarafından arttırılmaya başlandı.

Beynimi sanki kullanamaz olmuştum, bu benim işime de yansıyordu, düşünemiyordum bile, ilaçlar beynimi uyuşturuyordu çünkü, etrafımdaki problemler hep vardı ama ben artık onları gülerek karşılıyordum, onlar bana zarar vermeye devam ediyordu ama ben görmezden geliyordum ilaçlardan dolayı.

İlaç kullanmak 2 yıl sonra bana çok ağır gelmeye başladı, artık bir yerde bitmesi gerekiyordu, ama doktorum iyileşme olmadığını bu ilaçları en az 4 yıl belki de hayatım boyunca kullanmam gerektiğini söyleyince ben bunu kabullenemedim.

Etraftan hep REİKİ kelimesini duyuyordum ama bu kelimeden en çok ben nefret ediyordum, çünkü bu bizim İslamiyete, Müslümanlığımıza hiç uymayan bir şeydi bana göre ve hep yıllarca Reiki’yi reddettim ta ki çakra kelimesini duyana kadar. Konuştuğumuz bir arkadaşım hayattan zevk almadığını bunun nedeninin de çakraların tıkalı olmasından kaynaklandığından bahsetti bana, ona da bu konuda biraz bilgi sahibi olan bir uzman söylemiş. Çakraların tıkalı yada açık olmasının ne anlama geldiğini merak ettim, internette çakra kelimesinin anlamını ve işlevini araştırmaya başladım.Her çakra yazışımda karşıma nefret ettiğim Reiki kelimesi çıktı. Çakraların açılması Reiki ile mümkün olabiliyormuş. Benim bedenimde bir problemim var ve bu problemim tamamen ruhsal olarak yaşadığım tıkanıklığın bir göstergesi olabilir diye düşündüm ve internette karşıma çıkan her Reiki merkezini aradım bilgi almak için, çok hafife alındığını gördüm bu konunun, madem önemli bir şey bu kadar, bir o kadar da uzun soluklu ve önemli yapılmalıydı bu iş bana göre ve en son Healinghousee Reiki Merkezi İsmail hoca ile görüştüm, bana bu işi ve sonuçlarını anlattı , inanmadım ama beni ve yaptığı işi ciddiye almış olması beni cezp etti ve görüşmeye gittim. Bana Reiki uygulamayacağını sadece buraya neden, ne amaçla geldiğimi sordu, ben çok şaşırdım, bu çok samimi soru benim samimi itiraflarda bulunmama neden oldu. Ben Reiki’ye inanmıyorum sadece çakralarımı açın ve ben gideyim dedim. Benim yıllarca insanlarla konuşmak isteyipte konuşamadığım her şeyden bahsettik ve beni ikna etmedi, ben düşünce olarak bu kadar saf ve temiz düşünen bir insanın aynı saf ve temizlikte işler yapabileceği kanısına vardım ve reikinin de Müslümanlık dışında değil tamamen içinde bir olay olduğunu anladım.

Reiki almak işin sadece belki de 10 da biriydi çünkü benim her ne kadar çakralarım açıldıysada beynimin çalışma şekli aynı eskisi gibiydi, eskiden yaptığım tüm hataları kopyalıyor, eskiden sevindiğim şeylere seviniyor bir şekilde önyargılarıma hapsolmuş bir şekilde yaşıyordum. Bunu fark etim, hayatımı bir önceki günün kopyası şeklinde yaşıyordum.Bunun için İsmail Hocam bana bilinçaltı kodlaması uyguladı , yani yaşadığım tüm kötü günlerin resimlerini beynimden çıkarıp yerine güzel resimler yerleştirdi. Artık beynim daha özgür düşünmeye dolayısıyla da bedenim de onu takiben daha özgür ve doğru hareket etmeye başladı.Bu inanılmaz bir iç huzuru , mutluluk ve özgürlük demekti benim için, ışıl ışıl parlamak demekti, çünkü artık düşüncelerim yepyeniydi, tekrarlanan kötü tecrübeler yoktu.

İnanılması güç ama ilaç kullanmama rağmen devam eden baş ağrılarım tamamen kesilmişti ve ben artık ilaçlarımı bırakmak istiyorum çünkü ben iyileştim diye doktora gittim, çakilen EEG lerin hepsi temiz çıktı fakat doktorum çektirdiğim EEG nin yanlış olabileceğini söyleyerek benim bu kadar kısa zamanda iyileşmiş olabileceğimi inkar etti. Ben bu durumda doktorun şaşkınlığına ve tedaviye devam etmek istemesine rağmen ilaçlarımı bıraktım. İlaçlarımı bırakalı 4 ay oluyor ve bir gün bile baş ağrısı çekmedim, depresyona girmedim, gece nöbetleri geçirmedim. Şuna inanıyorum ki, insanın vücudunun % 60-70’i su ama biz bunu göremiyoruz ama su ve bizim vücudumuzda tek vazgeçemeyeceğimiz ve eksikliğinde hasta olacağımız şey de su. İşte vücudumuzun % 90 ı da ruh , biz bunu göremesek de , ruhun hasta olması bedenin hasta olması demek , o görmediğimiz ama varlığımızın tamamını oluşturan ruhumuzun yaraları bedenimizde yara açıyor ama biz hep bedenle uğraşıyoruz, çözümün yanına yaklaşamıyoruz bile, çok yazık diyorum ben.Her şey ruhumuzu ve bedenimizi yöneten beynimizin bilinçaltı kodlamalarıyla mümkün , çünkü ona en güzel fikirleri aşılarsak , kötü fikirler , olumsuz düşünceler alma olasılığımız kalmayacaktır.Herkes hayatı kendi dünyasındaki gibi yaşıyor ve görüyor , kendi dünyamızı güzelleştirmek için de önce ruhumuzu ve beynimizi ( bilinçaltımızı ) güzelleştirelim diyorum ben bunu da inanın bir insanın tek başına yapabilmesi çok zor , insan üstü bir çaba harcaması gerekiyor, bu yüzden İlahi güçten İsmail Bülbül aracılığı ile faydalanmalıyız , zaten biz oyuz onunla bir bütün olmalıyız.

Geçmiş yıllarda yaşadığım beni çok üzen ve etkileyen konuları bilinçaltı terapileri ile İsmail Bey yok etti. Şimdi geçmişimde yaşadığım beni çok üzen olayları hatırlıyorum fakat beni hiç etkileyip üzmüyor.Bilinçaltı terapilerden sonunda Reiki 1 i alarak kendimi bedenen,ruhen çok rahatlamış şifa bulmuş hissediyorum.

Merhaba, Ben bundan dort sene once reiki ile ruyamda tanistim. O ruya beni cok etkiledi ve halen daha etkisindeyim. Iki sene once gazetede gordugum ilan dikkatimi cekti ve reiki ile tanistim. Fakat iki senem bosa gitti. Cunku ne yaparsam yapayım şifa verdiğimi hissedemiyordum ve başka değişiklikler yaşayamamıştım.. Cok umitsizlige kapildim ve artik tamamen bitti dedim kendi kendime.Internette Ismai Hocami bulup taniyana kadar oyle dusunuyordum.Onunla konustuktan sonra hersey biranda degisti. Insana huzur veren, rahatlatan, tum bilgilerini cekinmeden benimle paylasan ve yardimlarini esirgemeyen gercek bir insanla tanistim. Allahima cok sukrettim onu karsima cikardigi icin.Sanki Allah tarafindan gonderilen bir hediyeydi bu. Bana ve aileme yaptigi yardimlari icin ona sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum. Simdi su an 3b Master Teacher ligini aldim ve cok mutluyum. Beni elimden tutan bu yuce insan ISMAIL HOCAMA ne kadar tesekkur etsem azdir. Allahim ona gonlune gore versin ve cok cok daha basarili olup,bizlere yardimci olsun ve dogru yolu gostersin. Rabbim sizi herzaman Nur isiklariyla yolunuzu acik etsin Hocam.

Iyiki sizi tanimisim, ve iyiki varsiniz…Sevgilerimle…

Benim maceram daha hocamla birebir tanışmadan önce başladı. Sürekli başından negatif olaylar geçmiş, en sonunda bunu kaderi olarak kabullenmiş, sağlıksız, gergin, huzursuz ve dünya kadar ilaç aldığı halde hiçbir şekilde uyuyamayan biriydim. Doktorlar bana rahatsızlığımın şizofreni başlangıcı olduğunu söyledi ve o doğrultuda 4 yıl tedavi gördüm. Hastanede çok ağır hastalarla beraber tedavi için yattım ve o günden sonra en büyük korkum o günlere tekrar dönmek, hastaneye düşüp hiçbir zaman iyileşememek oldu. Hep uçurumun kıyısında yaşıyordum. Çünkü zar zor kendi çabamla ve ailemin desteğiyle uçurumun beni yutacağı gerçeği ve tehlikesiyle burun burunaydım. Akıl hastanesinin nasıl bir yer olduğunu yaşamayan bilemez. Oraya girdin mi bir daha çıkman o kadar zor ki.

Çok ağır olmadığın halde delirerek çıkmak işten bile değildir. İşte böyle bir gerçekle ve tehlikeyle yaşadım hep hocamı tanıyana kadar. Onunla mailleştik önce çünkü kendisi İstanbul’da değildi o zaman. Onunla tanışma imkanım yoktu. Fakat onun yazılarını okuyarak bile anlayamadığım bir şekilde iyileşme göstermeye başlamıştım. Onunla yüzyüze gelmeyi o kadar derinden diledim ki. Öyle çok dua ettimki. Ve ondan İstanbul’a yerleşeceğini öğrendim. Daha tanışmadan negatif olaylar pozitife dönüyordu. Daha yüzyüze gelmeden işlerim yoluna girmeye başladı. Ona güvenim iyileşme göstermeye başladıktan sonra daha tanışmadan oluşmuştu.

Hocamın benim üzerimdeki titizliği ve emeği sayesinde bütün korkularımdan kurtuldum. Hastane, hastalıklar, o zor, delirmeye ramak kaldığım günleri tekrar yaşamaktan korkmak bir yana sanki onları hiç yaşamamış gibiyim. Anlatırken başkasının yaşadığı bir olayı anlatıyor gibi hissediyorum. Çünkü o negatif resimleri hocam bana uyguladığı terapiyle yok etti ve telkinlerle benim artık sağlıklı bir insan olduğumu bana gösterdi. En güzeli ‘ben sağlıklıyım’ı artık o kadar rahat söylüyorum ki kendime, sanki hiçbir zaman sağlıksız olmamışım gibi. Cesurum artık.. ve her şeyden önce çok huzurluyum..Daha ne olabilir ki.. Çok teşekkürler Hocam, size çok şey borçluyum

Reiki bir uyumlaması alıp dört buçuk ay bekledikten sonra reiki iki uyumlaması almak için İsmail Bey’le tanıştım.

Reiki iki uyumlaması yapılırken, reiki bir’e eksik uyumlandığım ortaya çıktı. İsmail Bey bana hem eksik kalan reiki bir uyumlaması ile birlikte reiki iki uyumlamamıda gerçekleştirdi. Üç gün sonra bende meydana gelen değişikliklerle gerçekten İsmail Bey’in iyi iş çıkardığını anladım.Bedenimdeki değişiklikler beni hayrete düşürdü. Ağırlaşmış bedenim kuş gibi olmuştu. Bacaklarımı zor kaldırırken şimdi parmaklarımın üzerinde yürümeye başladım.

Daha sonra bana verdiği bilinçaltı terapileri ile zihinsel değişmelerim başladı. Bu terapiler bende inanılmaz değişimler yarattı. Cinsel duygularım dahil, beni yoran, beni üzen tüm hatıralarım bilinçaltımın katmanlarını birer birer terkettiler. Üzerimdeki ağırlık kalktı. Kendimi daha hafif, daha pozitif hissetmeme ve negatif blokajlarımdan kurtulmaya başladım.

Terapilerimden önce bir saat zor yürürken şimdi 24 saat koşmak istiyorum. Bedenimin üzerinde kafamı taşıyamıyordum. Oysa şimdi bu terapilerle her yanımı mutluluk, huzur, neşe, güç ve enerji sardı.

İyi ki sizi tanımışım İsmail Bey. Size çoook teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Sevgi dolu dileklerimle…

Merhaba, herkese sevgiler, ben müge sezgin 34 yaşındayım montaj operatörüyüm. Öncelikle ismail hocama binlerce teşekkürler iyi ki internette tesadüfen reiki okulu diye ararken karşıma çıktı. Reikinin ne anlama geldiğini çok iyi bilmeden sadece elle şifa enerjisi olduğunu bilerek gittim. Bir yılı aşkın süredir panik atak ve meniere hastalığı ile savaşıyordum ilaçlardan yorulmuştum. hocam bilinçaltı terapisini önerdi ve reiki 1 insiyesini yaptı. Bilinçaltı terapisi inanılmaz bir şey ben sağlıklı olan kişilere bile öneriyorum,hastalıklarımdan kurtulduğum gibi zihnim berraklaştı artık daha sakinim öfkelenmeyi unuttum, artık hayat daha güzel ve daha anlamlı..

İSMAİL BÜLBÜL hocam iyi ki sizi tanımışım iyi ki varsınız herkesin sizi tanımasını diliyorum sonsuz teşekkürler…

38 yaşında 18 yıllık evli bir anneyim,hayatımın bu anına kadar hep şunları düşündüm ve emin oldum kendimce,

1- ben iyi bir anneyim,fedakar bir anneyim ve kendi anne babamın beni üzdüğü gibi çocuğumu hiç üzmedim,onların sevgisizliği ve şevkatsizliğini kendi çocuğuma yoğun bir sevgi vererek tamamladım. çocuğum ne isterse ve nasıl mutlu olacaksa bütün imkanlarımı imkansızlıklarıma rağmen seferber ettim ve herşeyin en iyisini sunmaya çalıştım,işte bu nedenle çocuğumdan bu fedakarlığıma karşı, çok şey bekledim,iyi bir insan olması,bana daima doğruyu söylemesi,eğitimini en iyi şekilde sürdürmesi,mükemmel bir portre çizmesi ve hiç hata yapmamasını istedim..bunları isterken ve beklerken kendime hep şunları söyledim,SEN İYİ BİR ANNESİN BU NEDENLE ÇOCUĞUNA VERDİKLERİN KARŞISINDA O DA SANA EN İYİSİNİ VERECEK ÇÜNKÜ SEN BUNU HAKEDİYORSUN dedim.Daima bu beklentiyle büyyüttüğüm canımdan çok sevdiğim çocuğum bana kocaaaaman bir hayal kırıklığı yaşattı ve haketmediğim,beklemediğim,aklıma dahi gelmeyecek ne kadar olumsuzluk varsa hepsini sundu sağolsun.O kadar yıkıldım okadar üzüldüm ki bu haksızlığı bir türlü atlatamadım,ona herbakışımda SEN BANA BUNU YAPTIN diye haykırdım,bana bunları yaşatmaya hakkın var mı,ben sana neler verdim neler vaadettim ve sen karşılığında ne yaptın? bunu okadar çok okadar sık telaffuz ettim ki,
belki bir ümit farkında olur,düzeltir hal ve hareketlerini,belki anlar ve utanır hemen toparlayabilir gibi düşündüm.Bunlar değişmedikçe ve çocuğum toparlayamadıkça ben daha çok üstüne gittim ve kendimi çok yıprattım benden geriye mutsuz,fedakarlıkların boşuna yapıldığı bir hayatın içinde insanların ne kadar minnetsiz,ne kadar nankör ve acımasız olduğuna karar verdim,üstelik bunu kendi canından kanından olan biri yapıyorsa kim ne yapmazdı ki…bu durum içimdeki karanlığın birinci sebebiydi.

2- ben iyi eşim,kocama daima saygılı,fedakar,sadakat ve sevgi dolu bir eş oldum,bir çok beklentim olmasına rağmen ki bundan kastım iyi bir ev,iyi bir araba,kalteli ve şık bir yaşamdır,asla ona sıkıntı vermedim,sabrettim,imkanları doğrultusunda mevcut yaşantımıza boyun eydim kaldı ki mevcut yaşantımız son derece kötüydü diyebilirim,berbat bir ev,anlaşamadığım insanlar daima çevremde,anlaşılamayan bir ben ve sabırla bekleyen bir gün şartlarımız değiştiğinde herşey değişir elbet diyerek yıllardır karanlığa gömülü yaşadım,bu sabrıma karşılık beni anlamayan ve kendine özenmeyen bir eş,yaşantımızı değiştirmek ve beni mutlu etmek adına hiç çırpınmayan,mücadele dahi etmekten kaçınan bir adam portresi çıktı karşıma,günlerce yıllarca tartıştık,kavga ettik,tüm bu kavgalarımızın,geçimsizliğimizin ardında benim kendime söylediğim şuydu.SEN SABIRLI,SADAKAT VE SEVGİ DOLU BİR EŞSİN,BUNLARI HAKETMEDİN,BÖYLE BİR EVİ,BÖYLE BİR EŞİ,BÖYLE BİR YAŞANTIYI HİÇ AMA HİÇ HAKETMEDİN SENİN YILLARCA YAPTIKLARINA KARŞILIK ŞU İNSANIN YAPTIKLARINA BAK,SEN BÖYLE Mİ YAPTIN DA KARŞILIĞINDA BUNLARI GÖRDÜN işte kendime daima söylediğim gerçek buydu eşimden inanılmaz şekilde soğudum ve itildim aramızda sevgi ,muhabbet ,aşk,karı-koca yaşantısı adına hiç ama hiç bir şey kalmadı..bu benim içimdeki karanlığın ikinci sebebiydi.

3- ve son olarak sorguladığımda anne ve babamın yaptıkları,kardeşlerimin yaptıkları,iş çevremdeki insanların yaptıkları,gerek eşimin gerekse kendi ailemin yaptıklarının affedilir gibi olmadığını,insanların beni üzmekten sanki zevk aldıklarını düşünmeye başlamıştım.Bukadar mı çok insan beni buluyor ve sürekli hayal kırıklığı yaşıyorum,ben onlara ne yaptım bunları hakedecek,hiç biri çıkıp diyemezler ki bu kadın beni şu konuda üzdü o nedenle ben bunu yaptım,hayır kendi kendimi de sorguladım ama asla bulamadım,evet mükemmel değilim belki benim de hatalarım olabilir ancak inanın ne olursa olsun bulamadım.Ve tüm bunların neticesinde,ağır ve derin bir boşluğa düştüm.Öyle bir boşluk ki,hiç bir şeyden zevk alamadığım,yaşamak dahi istemediğim,kendimi bıraktığım,insanlara hep şüphe ile baktığım,sadece uyumak istediğim,işimden nefret ettiğim,kimseyle görüşme isteğimin olmadığı bir hale büründüm.. benim hikayem bundan ibaretti,ta ki çocukluk arkadaşım olan gerçekten çok sevdiğim ve tüm kalbimle inandığım ve güvendiğim bu insan beni aradığında çok mutlu oldum.Biz onunla çocukluğumuzu birlikte aynı mahallede geçirmiştik,uzun yıllar arkadaşlık etmiştik sonra onların tayini çıkmıştı ve ayrılmıştık,işte beni yeniden bulması ve aramasıyla sarsıldım,mutlaka görüşelim seni çok özledim kimbilir neler neler yaşadık anlatırız birbirimize dertleşiriz lütfen davetimi kabul et ve gel dedi.Hiç düşünmeden tamam dedim ve yanına tatile gittim.Günlerce sohbet ettik,içimdeki acıları,hayal kırıklıklarımı anlattım,ağladım,sinirlendim,yeniden yaşadım,yeniden yıkıldım,beni sesizce ve sabırla dinledi hiç bir yorum yapmadı,seni biryere götüreceğim sen sadece bana güven ve inan dedi..ve tahmin ettiğiniz gibi çaldığımız kapı burasıydı..İSMAİL HOCAMın sevgiden inşaa edilmiş kapısı..

ismail hocamla ilk karşılaştığımda,içimde bir gülümseme belirdi,insanların dış görünüşlerinin içini yansıttıklarına inandım hep,ama bana ne yapacağını,ne anlatacağını,neden orda olduğumuzu dahi bilmiyordum,çok heyecanladım bu heyecanım bir beklenti içinde olmaktı biliyorum,belki bana yardım edebilir,beni anlayabilir,belki elinde sihirli bir değnek vardır da bana değince tüm hayatım değişebilir beklentisi işte..çocukça,ümitsizce birine inanma isteğiydi belkide..bilmiyorum. ketum oluşum,kendi yaşadıklarımı anlatmak istemeyişim,direnişimdi kendime göre,hiç bir şey anlatmayacaktım kararım buydu..hemen şu vehime kapıldım,neden anlatayım ki kime ne yaşadıklarımdan,bunlar benim özelim,kimseyi ilgilendirmez ne yapacaksa bilmeden yapsın,mecbur değilim birilerine bişeyler anlatmaya…

işte böyle başlayan bir yolculuktu..ben kaskatı kesilip öyle bir gerdim ki kendimi karşısında,öyle dik oturdum öyle mağrur bir tablo çizdim ki,eee hadi görelim bakalım ne yapacaksın der gibi meydan okudum içimden adeta..karşıma geçip oturduğunda bana sevgiyle baktı uzun uzun, çok rahat ve dik oturduğumu duruşumun onurlu ve gururlu olduğunu zanneden bana dedi ki,LÜTFEN RAHAT OTUR,KENDİ EVİN GİBİ,EN SEVDİĞİN EN RAHAT OLDUĞUN YER GİBİ,.. ve o düşünceleri at şuan hiçbir şey düşünme ve ne düşündüğünü anlatma,ne yaşadığını da anlatma,böyle bir zorunluluğun zaten yok senden istediğim tek şey çok ama çok rahat ol..ve gözlerini kapat,
nasıl yani dedim o an..ne güzel,bişey açıklamak ve anlatmak zorunda değilmişim..yani hiçbirşeyimi bilmeyecek diye sevindim..

Ben İsmail Hocamdan neyi öğrendim bilmenizi istedim,sizlere de anlatmak istedim,

İsmail hocam öncelikle benim size yukarıda yazmış olduğum kendi gerçeklerimi hiç bilmedi,hala da bilmiyor.. artık biliyor olmalı buraya yazdım çünkü olsun ne önemi var ki,ben artık bunları düşünmüyorum bana ait değiller… kendisinin övülmesinden hiç hoşlanmayan hocama burdan bildiğim en güzel kelimeleri sarfetmek isterim ama biliyorum ki rahatsız olacak,o nedenle sınırlı yazmaya çalışacağım kendisini rahatsız etmemek adına..

Hani size yukarda bahsettiğim sihirli değnek beklentim vardı ya,ben işte o değneğin masallarda olmadığını gördüm. Ben çocuğumun,nasıl da iyi kalpli,temiz ruhlu,dosdoğru bir çocuk olduğunu ve yaşadıklarının onun hayat yolculuğunda tekamülü gereği olduğunu ve asla elinde olmadığını öğrendim,o birşekilde hayata hazırlanıyordu ve bana yapılmış hiç bir şey yoktu,o yaşadıklarının dahi farkında olmayacak kadar masum ve saftı çünkü,bana nasıl kastı olabilirdi..bunu gördüm. Eşimin yaptıkları ve bana yaşattığını zannettiğim her şey her kare ve her kesit aslında kendi ile alakalıydı ve onun özüyle ilgiliydi,bana sunulan ya da sunulmayan bir durum yoktu ortada,suçladığım kişinin yani eşimin bana yapıyor sandığım hiç bir hareketinin içinde kendimi bulamadığımı anladım,o kendisiyle başbaşaydı ve herşey kendi içinde ve doğrultusunda gelişmekteydi..belki birbirimize uyumlu olmadığımızı geç de olsa anladım fakat yinde de bana yaptığı hiç bir kötülüğün olmadığından emin oldum.

Arkadaşlarım,iş çevrem,ailem ve diğerleri hepsi ama hepsi anladım ki,kendi yolculuklarını kendi içlerinde yapıyor aslında..tıpkı benim yaptığım gibi.. İsmail hocam bunların hiçbirini bilmeden ki ilginç olan da budur benim için,bana bunları öğretti. Bunu nasıl yaptı,nasıl hissetti,ne uyguladı,nasıl anladı bilmiyorum..ama emin olduğum ve artık bildiğim tek şey,insanlara karşı olan güvensizliğim kendi güvensizliğimmiş.insanlara olan kızgınlığım kendime kızmamdanmış.insanlardan olan beklentim kendimden olan başaramadığım beklentilerimmiş..ben kendimi sevmediğimi anladım.kendime öfkelendiğimi anladım..geçmişten gelen sevgisizliğimi içimde nasıl da büyütüp heryerimi saran zehirli bir sarmaşığa çevirdiğimi anladım..insanların yaptıklarını önemsemiyorum öyle enteresan ki yapmıyorlar,belkide hep bana yapıyorlar gibi gelmişti içimdeki öfke ve kızgınlık bastırılmış sevgisizlik ve güvensizlikti belkide bana öylece gelen.. Son olarak,ismail hocamın ellerinden hürmetle öpüyorum..bana sessizliğimin içinde ses verdiği için, her nasıl ve ne şekilde yaptıysa ki ben onu bilmiyorum,içimde bir düğmeye bastı sanki ve tüm sistemim çalışma şeklini değiştirdi..bu anlattıklarım inanılır gibi değil inanılır gibi gelmiyor değil mi sizlere de..

İşte şüphe ve güvensizlik burda başladı bende de..ama külkedimi sinderalla ya çevirdi ve ben eşsiz baloya katılanlardanım..hayatım inşaallah aynı ritmle dans ederek geçer,haa bu arada bu balodaki prens kendi kalbinizmiş bunu anlatıyor ismail hoca kulağınıza bu masalı anlatırken..

Ayaklarımı yerden kesen mucizevi enerji REİKİ ve bunun için bana kapıyı aralayan yüce insan İSMAİL BÜLBÜL: Her geçen an ve an’a daha bir uyanık olmanıza neden , yaşadıklarınıza , yaşamadıklarınıza, bahanelerinize veya amalarınıza hedef sandığınız dayatılan duygulara ve sonucundaki psikolojik sorunlara: fiziksel sandığınız ağrılarınıza görsele yansıyan ruhun güzelliğine ışık saçan yaşam enerjisi…. REİKİ :ayna zannettiğimiz her neyse inandığımız pusunu tozunu alıp, paslı dahi olsa temizleyip görüşümüzü netleştiren güzel enerji.
Hani biri sizi hafifçe sarsarak uyandırır ya:reiki de size dengeli yaşamak adına her türlü farkındalığı sağlıyor.Üstelik siz sadece o yaşamın anahtarını bulduğunuzda her kim olursanız olun geçmişiniz, psikolojiniz , acılarınız, sevinçleriniz kimliğiniz ne olursa olsun size farkındalık kazandırarak sakin duyarlı ve özgür yapıyor.
Ömrün hiçliği içindeki varlığını bulma denge anahtarı REİKİ.
İsmail Hoca ‘da anahtarı doğru kapıları ve nasıl kullanacağımızı bize kuralsız -çıkarsız -şekilsiz- yargısız- kişiselleştirmeden yürekten yapan ve farkındalığını ortaya koyan güzel insan…
Günlük hayatta düzenin çarkı dönerken sadece uyumamak adına yüreğinizin sesini dinleyin ve kimden insiye aldığınızı çoooooook önemseyin:
Reiki insiyesi adı altında yapılan dengesizlikleri görüp vazgeçmeden, bizi uyandırmaya da çalışan yürekli duyarlı biri eğitmen İsmail Hoca.
”hiçbir zaman sevgiyle dolu olmamış bir kişi vermenin sırrını bilemez, paylaşmanın sırrını bilemez…”OSHO
İYi ki doğrudan size gelmişim:)
Ve Perihan’ın güzel yaklaşımı sayesinde görüşmüşüz…
Teşekkürler Perihan…..
Varlığınız için teşekkürler….

Gerçi her ağacın kökü gizlidir ama yeşil yaprağı yüzünde aşikardır…”MEVLANA

Reiki ile bir arkadaşım kanalı ile tanıştım ve reiki 1 derecemi bir başka Master teacher’dan aldım. Aslına bakarsanız ne reiki hakkında ne de uyumlanma şekli hakkında doğru dürüst bir bilgi sahibi olmadan inisiye olmuştum. En başta her şey yolunda gidiyor gibiydi. Ellerimden enerji akışını hissedebiliyor hem kendime hem de başkalarına enerji aktarımı yapabiliyordum. Yıllardır bel fıtığı ve şiddetli migren ağrılarından muzdariptim. Reiki almamla beraber bu rahatsızlıklarım oldukça azalmıştı. Enerji aktarımı yaptığım kişilerden de benzeri geri bildirimler almak ta beni ayrıca mutlu ediyordu.Fakat bir sorun, bir yanlışlık vardı. Normalde zihni berrak ,çok yönlü bir bakış açısına sahip hafızası kuvvetli bir insanken ,aklı karışık hiçbir şeyi aklında tutamayan konsantrasyonu bozuk bir insana dönüşmüştüm.Hem de sanki bir anda. Bu durumu en başta arınma sürecine bağladım. Ama iki üç ay geçmesine rağmen hiçbir değişiklik olmadı.

Zamanla insanlardanda uzaklaşmaya ve yaşamdan zevk alamaz hale geldim. Çok anlamsız, mantıksız bir takıntı sahibide olmuştum ki benim için üstesinden gelinmesi en zor olanı da buydu. Bütün bu problemlerle boğuşurken ve birtakım cevaplar ararken tevafuk sonucu internetten İsmail hocamın söyleşilerini okudum. Reiki ye getirdiği kendine özgü bakış açısı ve farklı yorumu beni etkiledi.Reiki inisiyasyonunun tekniği ile ilgili yazısını okuduğumda ise benim gerçek bir uyumlanma almamış olabileceğimi düşündüm ve eşim ve kızımı da yanıma alarak İsmail hocamla görüşmeye gittim.

İsmail hocam ve iki hoş bayan bizi oldukça sıcak ve samimi bir şekilde karşıladılar. İsmail hocam beklentimden öte ışık saçan güler yüzlü bir insan. Nur yüzlü olmasının aldığı ışık aşamalarıyla alakalı olup olmadığını merak etmedim değil aslında.. Önce hocamla bir süre sohbet ettik. Bizi reiki ve tasavvuf konusunda bilgilendirdi. benim reikiye eksik uyumlandığım ,bazı çakralarımın ise tıkalı olduğu ortaya çıktı. Reiki 1 tekrarından sonra Reiki 2 uyumlanması aldım. Birlikte bilinçaltı temizliği uygulaması da yaptık. Ayrıca kızım ve eşimde Reiki 1 inisiyasyonu aldılar.

Ailecek güzel bir arınma süreci geçirdik. Ne kızım ne eşim benim yaşadığım olumsuzlukların hiçbirini yaşamadı. Hallerinden son derece memnunlar. Benim takıntım ise buhar olup uçtu sanki öylece sessiz. İnisiyeden sonra ilk eğlenmek için ilk dışarı çıkışımda farkın farkına vardım. Aylardan sonra ilk kez hayatın içinde hissettim kendimi sanki etrafla aramdaki görünmez engel öylece kalkmıştı.
Çok kısa bir süre önce şehir ve iş değişikliği yaşadım. Bu zor günümde hocamın manevi olarak benim yanımda olması ve verdiği güzel nasihatlar bana çok destek oldu. Tüm yardımları için ona çok teşekkür ediyor ve o güzel sesini tekrar duymak için sabırsızlanıyorum.

Merhaba, Benim reiki ile tanışmam yaklaşık on yıl öncesine dayanıyor. Üniversiteye başladığım yıllarda Parkinson hastası olduğumu öğrendim. Parkinson, daha çok ileri yaşlarda rastlanan bir hastalık. Hastalığım sebebiyle hareketlerim ve dolaylı olarak da sosyal hayatımda kısıtlanıyordu.Özellikle kış ayları karlı ve buzlu havalar benim kabusum haline gelmişti. İşte reiki ile tanışmama sebep te bu kayma ve düşme korkum oldu. Reiki 1 ,2 ve 3A seviye eğitimlerini aldım.Ayrıca reiki dışında başka öğretilerle de ilgilendim.Hastalığımda ve korkularımda geçici olarak iyileşme kaydetsemde tamamen başarılı olamadım.Bu arada hastalığımda daha önce yaşamadığım belirtiler de görülmeye başladı.Hayatım adeta kabusa dönüştü.O kadar öğreti almama rağmen olumsuz düşünmekten ve tüm bu olumsuzlukları yaşamaktan bıkmıştım.Herşeyin bende başlayıp bende bittiğini biliyordum.

Ama bir türlü düşüncelerimi kontrol edemiyordum.Düşünüyordum ve gerçekleşiyordu.Engelleyemiyordum. Yardım almaya ihtiyacım vardı.Keşke birisi beni hipnotize etseydi. Beynimdeki kayma düşme korkum silinip gitseydi.Ama nasıl???? Bu bir hayaldi.Ama hayalim gerçekleşti.Birgün bir email aldım bilinçaltı terapisi ile ilgili.Tesadüf!!!!!(hiç bir şey tesadüf değildir) İşte İsmail Hocamla ve Dimensional ‘la tanışmamam böyle gerçekleşti.Hocamla internet üzerinden hem bilinçaltı hem de şifa çalışmalarına başladık. Hocam aynı zamanda bana Reiki 3B uyumlaması da yaptı.Şu anda çok çok iyiyim.Daha da iyi olacağıma inanıyorum.Bu arada master teacher olma yolunda ilerliyorum.Sevgili hocama ve Dimensional’a sonsuz teşekkürler…

Reiki ile ilk tanışmam bundan beş altı sene önceydi… Bir arkadaşımın beyin ameliyatı olan kızına başka bir arkadaşı reiki veriyordu ve görünün oydu ki kızcağızı oldukça rahatlatıyordu. Ben çok şaşırmış ve meraklanmıştım. Reiki veren kişiye hastane bahçesinde birkaç soru sorup, bilgi almaya çalıştım. Kısaca bunun şifa veren bir enerji olduğunu anlattı ve istersem benim de yapabileceğimi. İçten içe öğrenmek istiyordum ama buna pek de ihtimal veremiyordum. Sanki çok özel kişiler bunu yapabilirmiş gibi gelmişti bana. Bu yüzden de üstüme hiç alınmadım ve üzerinde hiç durmadım.

Birkaç sene sonra o bayanla bir kez daha arkadaş ortamında karşılaşıp sohbet edince reiki tekrar gündemime geldi. Bu sefer internetten araştırdım. Okudukça araştırdıkça daha da heveslendim ve inisiye olmaya karar verdim. Yine araştırmalarım sonucunda Dimensional Reiki Merkezinin sitesine ulaştım. Hemen hemen bütün bilgileri, makaleleri okudum, tıpkı sizin gibi “sizden gelenler” kısmında yazılı olanları da…
Gerek reiki, gerek İsmail Bülbül Hocam ve Perihan Hanım hakkında yazılanlar bana sıcak gelince randevu aldım. Benim gibi istekli olan bir arkadaşımla birlikte gelip inisiye olduk.

Size şu kadarını söyleyebilirim, yazılanların hepsi doğruymuş. Sizi kapıda karşılayan Perihan Hanımın güler yüzü ve tatlı sohbeti; Sevgili İsmail Bülbül Hocamın sizi rahatlatan ve güven veren pozitif enerjisi, aydınlatıcı bilgileri ve gelişiminizi titizlikle ve sonsuz sevecenlikle takibi. Her ihtiyacınız olduğunda büyük bir samimiyetle yanınızda ve yardıma hazır olması v.b…

Ayrıca reiki hakkında yazılanlar da doğruymuş. İnisiye olunca kendinize reiki vermeye başlıyorsunuz. Hani derler ya bazı şeyler anlatılmaz yaşanır diye, bu da öyle bir şey. Sizi fiziksel olarak şifalandırmasının yanı sıra sanki sizde eksik kalmış bir şeyleri tamamlıyor; kendinizi mutlu, huzurlu, sevgi dolu , tam ve bütün hissetmeye başlıyor; hayata da daha pozitif bakıyorsunuz…

Baş ağrılarım, korkularım ve endişelerim geçti çok şükür. Gece karanlıkta uyuyamazdım, şimdi uyuyabiliyorum artık. Bağışıklığım oldukça güçlendi. Ayrıca reiki verdiğim kişiler de aşağı yukarı aynı şeyleri hisleri tarif ediyorlar ve şifalanıyorlar. Şimdi her gün Rabbime şükür ediyor ve keşke bu kadar beklemeyip, en başta başlasaymışım diyorum.

Bütün bunları burada paylaşmamın sebebi ise; reikiye başlamanın kendim ve ailem için verdiğim en güzel ve doğru karar olduğuna sonuna kadar inanmam. Bu yüzden bu konuda niyeti olup endişeleri ve soru işaretleri nedeniyle çekinenlere bir ışık yakıp karar vermelerine ve bu güzel yaşam enerjisi ile tanışmalarına yardımcı olmak istemem…

Kendimde olumsuz gördüğüm, düşüncelerim ve yaşadıklarım olmuştu. Geçmişte yaptığım hatalardan dolayı kendimi suçluyor, affedemiyordum. Birşeyler olmalı benim kendime olan düşüncelerimi, bakışımı, farketmeliydim diye hep düşünürdüm. Gittiğim drama eğitiminde Reiki ismini duydum.Adresini aldım, Reiki 1 insiyesi ve 4 ay sonrası Reiki 2 insiyesi oldum. Bu süreçte Farkındalık eğitimlerine de gidiyordum.Fakat İlişkilerim de ve iletişiminde bir problem vardı. Kendimde hep birşeylerin eksikliğini hissediyordum. Başaramadıklarım adına suçluluk duygusu, gerginlik duyuyordum, İnternette Araştırmalar yaptım. Dimensional Reiki yazılı siteye tesadüfen girdim. İyi kide bu ellerim orayı tıklamış. Telefonu Perihan Hanım açtı, sevgi dolu sesiyle bana Eğitimleri anlattı. Bu arada şunu da düşündüm, acaba nasıl olacak, içimde merak oldu. Telefonda İsmail Hocamla tanıştım. Ben emin ellerdeyim diye düşündüm. Randevu aldım.

Daha öncesi almış olduğum Reiki insiyenin eksik olması sebebiyle bende bazı problemler devam ediyordu. Sevgili Hocam dan Bilinçaltı Terapi eğitimi aldım. eksik insiyemide tamamlayıp Reiki 3a insiyesi oldum. Kendimi tanımama, duygularımın kaynağını geçmişimde yaşadığım hangi düşünce veya olaydan olduğunu farketmeme yardımcı oldu. Eğitim sonrası yaşadığım duygulara ve kendime reiki verdim vede meditasyonlarımı yaptım. Reiki benim şifam, sevgim, mutluluğum oldu. Geçmişimde affedemediklerimi kabul ettim. Arkadaşlarım ve ailem çok şaşırıyor.Bakış açılarımda,düşüncelerimde çok büyük değişikler oldu. İsmail Hocam bana değerimi, kendimi bilmemi sağladı.

Şunu çok samimi olarak söylüyorum ki ticari olarak İsmail Hocam ın bu eğitimleri ve Haftaiçi Şifa eğitimini yapmadığı. Daha öncede gittiğim ve eğitim aldığım yerde gördüklerim ve yapılanlarla bu kanıya vardım.

Hocam iyi ki varsınızki, sizleri tanıdım

07-08 Mart Zihinsel Arınma Programı İstanbul, 14-15 Mart Zihinsel Arınma Programı Antalya Duyuruya git
+ +