İsmail Bülbül - USUI REIKI 17. (SON) IŞIK AŞAMA GRANDMASTER/TEACHER

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

    1996 yılında Usui Reiki 1 Marga Bayer'den
    2000 yılında Usui Reiki 2'yi yine Marga Bayer'den
    2004 yılında Usui Reiki 3a'yı Doris Kujer'den
    2004′in sonunda yine Reiki 3b Doris Kujer'den alarak geleneksel aşama Usui Reiki Master/Teacher olmuştur.
    Usui Reiki geleneksel aşamalarını tamamladıktan sonra, IŞIK Aşamalarını da almak için gerekli şartlar olan 1000 öğrenci inisiye etme ve Usui Reiki Licht Grade Klausur sınavını başarma sürecini de aşmış ve Usui Reiki Işık Aşamalarını 5, 6, 7 ve 8. seviyeye kadar almaya hak kazanmıştır.

2007 yılının başlarında Ilka Speermanns'tan Usui Reiki 5 (Grose Harmonie) Büyük Huzur ve Usui Reiki 6 (Grose Teilen) Büyük Paylaşım'ı alarak Usui Reiki Grandmaster (Büyük Üstat) olmuştur.

2007 yılının ortalarında yine Ilka Speermanns 'tan Usui Reiki 7 (Große Freiheit)

Büyük Özgürlük ve 8. (Große Friede) Büyük Barış aşamalarını alarak Grandmaster/Teacher olmuştur.

2008'de Usui Reiki'ye ait olmayan Bilgelik ve Aydınlanma (Zoner, Kom, Dai Kiro Sey) (Weisheitssymbolen) inisiyelerini almıştır.

2008 yılında yine 9'dan 17'ye kadar olan Işık aşamalarını almak için gerekli olan Usui Reiki Licht Grade Klausur sınavının son aşamasını da başarıyla geçmiştir. Ve üstadı olan Ilka Speermanns'dan;

9. aşama (Wahre Glück) Gercek Mutluluk

10. aşama (Große Hoffnung) Büyük Umut

11. aşama (Große Kraft) Büyük Güç

12. aşama (Große Liebe) Büyük Sevgi

13. aşama (Große Lehrer) Büyük Ögreti Üstad aşamalarını almıştır.

14. aşama (Erkenne Dein Selbst) Kendini Tanıma.

15. aşama (Lebensweg und Bestimmung) Yaşam Yolu.

16. aşama (Das Kollektiv) Birlik Beraberlik..

17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk.

Uzmanlık Alanları: Bilinçaltı Kodlama Terapisi, Kapsamlı Karma Terapi, Usui Reiki Eğitmeniİsmail Bülbül - USUI REIKI 17. (SON) IŞIK AŞAMA GRANDMASTER / TEACHER