Reiki Okulu'na Hoşgeldiniz...

11 Temmuz 2009'da İzmir/Karşıyaka'da başlattığımız bu güzel serüven 24 Nisan 2010 Yılından beri İstanbul'da devam ediyor. Şimdi, henüz yeni taşındığımız ve uzun yıllar kalmayı düşündüğümüz Bağdat Caddesindeyiz.

Misyonumuz,

Ülkemizde Reiki'yi doğru tanıtmak, doğru anlatmak ve doğru uyumlamayı tatbik etmektir. Reiki'nin sadece bir uzak doğu felsefesi değil, mistik yönümüzü güçlendiren ve bize aydınlık kapıların açılması ile hem manevi hem de dünyevi gelişimleri sağlayan itikadımıza, inancımıza bizi daha da yakınlaştıran bir mistik ilim olduğunu anlatmak ve bu sistemi doğru şekilde ülkemize kazandırmaktır.. Yüz Yıllardır başka, başka isimlerle varolan bu sistem, zamanla kaybolmuştur. 1900 Yılların ortalarında Japon bir kaşifin (Usui) merakı sonucu tekrar dünyaya kazandırılmıştır. Usui bu sisteme kendi dilinde İlahi Nur anlamına gelen Rei Ki ismini koymuştur. Dolayısı ile elle şifa yöntemi ile, mistik yönü ile kültürümüze hiç de yabancı değildir Reiki.. Reiki ne bir din, ne de bir tarikattır. Auramızı (Nura) ve Çakralarımızı (7 ana enerji noktaları) temizleyen bir tekniktir.. Ayrıca Reiki uyumlaması alan danışanlarımıza (Öğrencilerimize) Bilinçaltı Kodlama Terapisi adını verdiğimiz ama gerçekte bir nevi beyin formatlama işlevi gören terapiyi de yapıyoruz. Ki, çeşitli rahatsızlıklara sebep olan, geçmişe ve geleceğe dair korkularını, endişelerini, kaygılarını da siliyoruz. Sitemiz'de "Sizden Gelenler" bölümünde okuduğunuz danışanlarımızın (Öğrencilerimizin) hemen hemen hepsi bu terapiyi almış durumdadırlar.. 

Vizyonumuz..

Türkiye'nin dört bir yanında bu sistemi layıkı ile yapan Master'lar yetiştirmek, İnsanların aydınlanmasına katkı sunmak istiyoruz. Hali hazırda 70'e yakın Master'ımız bulunmaktadır. Bu sayıyı daha da çoğaltmak istiyoruz. Başka ülkelerde Reiki öğretmen sayısı 10,000'leri aşmıştır. Ülkemiz insanının kendini tanıması dolayısı ile de Rabbini tanıması sonucu aydınlığa kavuşması için bizim de bu sayıya hatta daha da ötesine ulaşmamız gereklidir. Ömrümüz vefa ettiği sürece gerek Reiki uyumlamaları, gerekse Bilinçaltı Terapileri ile daha çok insanın yüzünün gülmesi tek amacımızdır... 

 

İsmail Bülbül - USUI REIKI 17. (SON) IŞIK AŞAMA GRANDMASTER/TEACHER

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

    1996 yılında Usui Reiki 1 Marga Bayer'den
    2000 yılında Usui Reiki 2'yi yine Marga Bayer'den
    2004 yılında Usui Reiki 3a'yı Doris Kujer'den
    2004′in sonunda yine Reiki 3b Doris Kujer'den alarak geleneksel aşama Usui Reiki Master/Teacher olmuştur.
    Usui Reiki geleneksel aşamalarını tamamladıktan sonra, IŞIK Aşamalarını da almak için gerekli şartlar olan 1000 öğrenci inisiye etme ve Usui Reiki Licht Grade Klausur sınavını başarma sürecini de aşmış ve Usui Reiki Işık Aşamalarını 5, 6, 7 ve 8. seviyeye kadar almaya hak kazanmıştır.

2007 yılının başlarında Ilka Speermanns'tan Usui Reiki 5 (Grose Harmonie) Büyük Huzur ve Usui Reiki 6 (Grose Teilen) Büyük Paylaşım'ı alarak Usui Reiki Grandmaster (Büyük Üstat) olmuştur.

2007 yılının ortalarında yine Ilka Speermanns 'tan Usui Reiki 7 (Große Freiheit)

Büyük Özgürlük ve 8. (Große Friede) Büyük Barış aşamalarını alarak Grandmaster/Teacher olmuştur.

2008'de Usui Reiki'ye ait olmayan Bilgelik ve Aydınlanma (Zoner, Kom, Dai Kiro Sey) (Weisheitssymbolen) inisiyelerini almıştır.

2008 yılında yine 9'dan 17'ye kadar olan Işık aşamalarını almak için gerekli olan Usui Reiki Licht Grade Klausur sınavının son aşamasını da başarıyla geçmiştir. Ve üstadı olan Ilka Speermanns'dan;

9. aşama (Wahre Glück) Gercek Mutluluk

10. aşama (Große Hoffnung) Büyük Umut

11. aşama (Große Kraft) Büyük Güç

12. aşama (Große Liebe) Büyük Sevgi

13. aşama (Große Lehrer) Büyük Ögreti Üstad aşamalarını almıştır.

14. aşama (Erkenne Dein Selbst) Kendini Tanıma.

15. aşama (Lebensweg und Bestimmung) Yaşam Yolu.

16. aşama (Das Kollektiv) Birlik Beraberlik..

17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk.

Uzmanlık Alanları: Bilinçaltı Kodlama Terapisi, Kapsamlı Karma Terapi, Usui Reiki Eğitmeni

İsmail Bülbül - USUI REIKI 17. (SON) IŞIK AŞAMA GRANDMASTER / TEACHER